کد خبر: ۶۲۸۲۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
 

رئیس اداره دامپزشکی شهر تهران در رابطه با آخرین وضعیت سلامتی «هیرمان» شیر نر ایرانی ساکن باغ وحش ارم گفت: اقدامات تشخیصی نشان داد بیماری هیرمان یک بیماری ویروسی مربوط به گربه‌سانان از نوع «هرپس» بوده است؛ خدا را شکر تست بیماری مشمشه که از هیرمان گرفته شد منفی بود .

به گزارش حکیم مهر به نقل از قدس آنلاین، «دکتر صادق گلزاری» در رابطه با آخرین وضعیت سلامتی «هیرمان»- شیر نر ایرانی که سال گذشته از باغ وحش بریستول انگلیس به باغ وحش ارم تهران منتقل شد- گفت: «هیرمان» وقتی که به دامپزشکی تهران ارجاع شد وضعیت خوبی نداشت و در حالی که ۲ روز از بروز علائم بیماری گذشته بود با حال بعد به دامپزشکی تهران ارجاع شد. اداره دامپزشکی هم یکی از بیمارستان‌های مجهز خود را - که از بهترین مراکز در خاورمیانه محسوب می‌شود-  قرنطینه کرد و هیرمان را برای انجام آزمایش‌های تکمیلی و تشخیص بیماری به این بیمارستان منتقل کرد.

تست بیماری مشمشه «هیرمان» منفی بود

گلزاری افزود: لازم به ذکر است که درمان‌هایی به این شکل نیازمند تشکیل کمیسیون پزشکی است و کمیسیون دامپزشکی تشخیص می‌دهد که روند درمان به چه شکلی باید باشد. اقدامات تشخیصی نشان داد بیماری هیرمان یک بیماری ویروسی مربوط به گربه‌سانان از نوع «هرپس» بوده است.

وی با تکذیب خبر اخذ تست کرونا از هیرمان تاکید کرد: از سیر نر ایرانی فقط تست بیماری مشمشه گرفته شد که خدا را شکر، منفی بود.

رئیس دامپزشکی شهر تهران در رابطه با آخرین وضعیت سلامتی «هیرمان» تصریح کرد: در حال حاضر بعد از سپری کردن دوره درمان، وضع ظاهری و بالینی این شیر نر ایرانی خوب است و مشکل خاصی ندارد و تعذیه مناسبی دارد و حرکات روزمره خود را به خوبی انجام می‌دهد؛ پزشک معالج «هیرمان»،  «دکتر حمیدرضا فتاحیان» متخصص برجسته جراحی‌ دامپزشکی کشور بودند که وظیفه معالجه «هیرمان» را برعهده داشتند و درمان این شیر نر ایرانی زیر نظر ایشان انجام گرفت.

مراجعه هیرمان به دامپزشکی به موقع بود

به گفته گلزاری خوشبختانه «هیرمان» برخلاف «ببر سفید ایرانی» که بیماری این ببر را به ما به موقع اطلاع رسانی نکردند به موقع به دامپزشکی ارجاع داده شد و این شیر نر ایرانی از مرگ نجات یافت. درواقع اتفاقی که برای«شمسی»شانپانزه و «کویین» ببر سفید ایرانی رخ داد باعث شد هیرمان در «گلدن پریود» (زمان طلایی) که باید برای تشخیص و درمان حیوان اقدام شود به دامپزشکی ارجاع داده شد. با توجه به اهمیت شیر نر ایرانی به مجموعه ارم اعلام کرده‌ایم که دامپزشکی با تمام توانش در کنار این مجموعه ایستاده است و برای هر نوع کمکی در زمینه درمانی این حیوان باارزش آمادگی دارد.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
0
من یکی از مراقبان باغ وحش هستم و از نزدیک و از روز اول بیماری این شیر ارتباط مستقیم داشتم فقط میتونم بگم برای این همه ............... متاسفم. خدا خودش شاهد است که اون شیر فقط و فقط با تشخیص درست و زحمات شبانه روزی خود کادر باغ وحش درست شد!آخر چگونه می نویسید شیر با وضع بد به دامپزشکی ارجاع شد ...............؟ ..................... به قیمت نادیده گرفتن تمام زحمات باغ وحش و پا گذاشتن رو زحمات دیگران ...........! حکیم مهر تو رو خدا منتشر کن واقعا دلم میسوزد دلیل این همه حمایت اداره دامپزشکی از یک نفر در بخش خصوصی چیه ................ به باغ وحش تحمیل کردید ................... بعد در رسانه ها شدند پزشک درمان کننده هیرمان!!!!!!!!!!ولی مردم که ............................... . بعدش کسی از واقعیت مرگ ببر سفید خبر دارد ؟ آخرین تیم درمانی که بر بالین ببر سفید حاضر و سبب مرگش شد چه کسی بود و با دستور چه کسی امد؟جناب اداره دامپزشکی؟۵ ساعت بعد ببر را کشتند و خلاص ! اصلا دلیل مرگ این ببر چی بود؟دلیلش زود اعلام نشدن به دامپزشکی بود؟؟؟ .................. اصولا برای مرگ شمسی کاری می شد کرد ؟ مرده را باید زنده می کردیم ؟؟ ............... حکیم مهر منتشر کن . .................... چقدر به مدیر باغ وحش فشار وارد کردید تا تیم بخش خصوصی رو در باغ وحش بازی بدید یک تنه جلوی ورود متخصصان برجسته دانشگاه تهران را به باغ وحش گرفتید شروع کننده درمان شیر ایرانی چه کسی بود؟دانشگاه تهران نبود؟؟ ................ رو کردید پزشک معالج شیر ایرانی!!!!!!!!!!چرا اصحاب رسانه واقعیت گفته های من رو از تیم باغ وحش پیگیری نمی کنند از مرگ صد درصد اتفاقی شانپانزه و ببر سفید چقدر ............... استفاده کردید؟؟ اگر تیم مدیریتی باغ وحش از شما بخاطر دادستانی می ترسد مراقبان که می توانند شهادت دهند با ما مراقبان صحبت کنید با رییس اجرایی باغ وحش صحبت کنید با دامپزشک باغ وحش صحبت کنید با مراقب شیرها و شامپانزه ها صحبت کنید تا واقعیت را متوجه شوید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه