کد خبر: ۶۳۰۴۰

دانشمندان در کشفیات جدید خود، بقایای قدیمی‌ترین ساکنان کره زمین را در آرژانتین پیدا کردند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، دانشمندان فسیل‌هایی را کشف کردند که ممکن است قدیمی‌ترین عضو شناخته شده گروه دایناسور‌ها باشد که به عنوان «تیتانوسورها» شناخته می‌شود؛ این موجودات شامل بزرگترین حیوانات خشکی در تاریخ زمین بوده‌اند.

پایگاه خبری CNN در این باره نوشت محققان روز دوشنبه توضیح دادند که این فسیل‌ها گونه‌ای دایناسور به نام  Ninjatitan zapatai هستند که ۱۴۰ میلیون سال پیش در دوره کرتاسه زندگی می‌کردند؛ آن‌ها Ninjatitan را به عنوان گروهی از دایناسور‌های گیاهخوار گردن دراز که روی چهار پایه ستون مانند راه می‌روند، شناسایی کردند.

بقایای اسکلتی ناقص این دایناسور در بیابان "پاتاگونیان" آرژانتین، در جنوب شهر "نوکن" کشف شد؛ محققان گفتند که نینجیتیتان‌ها نشان دادند که تیتانوسور‌ها نخستین گروه شناخته شده در زمین هستند.

«پابلو گالینا» محقق ارشد این مطالعه و محقق شورای ملی تحقیقات علمی و فنی آرژانتین (CONICET) در این رابطه گفت: «این قدیمی‌ترین کشف شناخته شده است؛ نه تنها در آرژانتین بلکه در سراسر جهان.»

محققان همچنین گفتند که وجود چنین تیتانوسوری در پاتاگونیا این ایده را تایید می‌کند که تیتانوسور‌ها از نیمکره جنوبی منشأ گرفته‌اند؛ این یافته‌ها در مجله علمی Ameghiniana منتشر شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه