کد خبر: ۶۳۵۷۰
تعداد نظرات: ۴ نظر

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای جبران افزایش هزینه تولید مرغ و پایداری تولید، ناگزیر به افزایش قیمت شدیم.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، «امید گیلان‌پور» در ارتباط تصویری با خبر ۱۴ شبکه یک سیما، اظهار داشت: افزایش در عواملی مانند دستمزد، هزینه حمل و نقل، بستر پرورش و افزایش قیمت واکسن و داروها که حدود ۴۰ درصد هزینه تولید مرغ را تشکیل می‌دهند موجب شد برای پایداری تولید، قیمت مرغ را افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: در مورد مرغ و تخم مرغ نهاده اصلی یعنی خوراک طیور را با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه می‌کنیم و در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهیم. در این آنالیزی که منجر به قیمت ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان شده است هزینه خوراک طیور در مقایسه با زمانی که قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان را محاسبه کردیم کمتر از ۵۰ تومان افزایش داشته است. زیرا در آن زمان ما همه خوراک دام را نمی‌توانستیم به قیمت مصوب تهیه کنیم، اما اکنون همه نیاز مرغداران با قیمت‌های مصوب در اختیارشان قرار می‌گیرد.

گیلان پور گفت: هم اکنون قیمت به عنوان مهم‌ترین مؤلفه بازار اصلاح شد که امیدواریم به وضع قبل برگردیم تا مردم مرغ مصرفی خود را به بهترین شکل ممکن و با قیمت‌های مصوب تهیه کنند.

اعلام دلیل افزایش قیمت مرغ

وی با بیان اینکه در چند روز اخیر عرضه گسترده مرغ داشتیم، افزود: باید در نظر داشت که مرغ یک روزه تولید نمی‌شود و ۴۵ روز دوره پرورش مرغ است و بعد به بازار عرضه می‌شوند، بنابراین قبلاً پرورش پیدا کردند و اکنون امکان عرضه محیا شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: وقتی قیمت شرایطی داشته باشد که برای تولید کننده پوشش کامل هزینه‌هایش ممکن نباشد، به طور طبیعی مقاومت‌هایی درباره عرضه وجود خواهد داشت. ضمن اینکه مسئله چند قیمتی هم به این موضوع شدت بخشیده است. به طور نمونه در شهرهایی که اصرار به تثبیت قیمت در ۲۴ ساعت داشتند مشاهده شده که از یک طرف مصرف به شدت افزایش پیدا کرده بود و با صف مواجه بودیم و در مقابل در فروشگاه‌ها، کالا ها با قیمت‌های بالاتر به وفور مشاهده می‌شد.

گیلان پور در پاسخ به این پرسش که مسئولیت نظام توزیع به عهده چه کسی است؟ افزود: مسئولیت ستاد تنظیم بازار، ایجاد هماهنگی میان اجزای مختلف بازار بوده و سازمان حمایت به عنوان متولی امر قیمت گذاری کار کارشناسی را انجام داده است.

وی ادامه داد: موضوع مواد غذایی، بازار تخصصی دارد و بر اساس قانون، تمرکز اختیارات مربوط به این موضوع در وزارت جهاد کشاورزی بوده که دو سال است به وزارت صمت واگذار شده است و همکاران ما در این وزارتخانه هم مشغول فعالیت در این باره هستند ضمن اینکه وقتی قیمت دچار انحراف می‌شود بقیه اجزای بازار هم دچار مشکل می‌شوند.
 
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عدالت بی نام
|
United Kingdom
|
۱۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
0
2
آخه وقتی اطلاعات نداری مجبوری حرف بزنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
0
0
همین فیمت جدید هم برمبنای هر قطعه جوجه به ارزش کمتر از ۳۰۰۰تومن هست درصورتی که الان چندوقته قیمت جوجه قطعه ای ۶۰۰۰تومن هست.
عدم کفایت مشهود است
جوجه قاچاق میشود
کرایه حمل نهاده پشت بارنامه گرفته میشود
نهاده بی کیفیت تحویل مرغدار میدهند
بازار دستوری است و نظام توزیع جزیره ایست
قیمت تجهیزات فنی و استهلاک بسیار افزایش یافته
دارو و واکسن های بی خاصیت علارقم افزایش هزینه ها جزء کوچکترین دلایل افزایش قیمت میتواند باشد.
ناشناس
|
Hungary
|
۱۵:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
0
0
واکسن ها گرانند اما بی کیفیت
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
0
0
علن ....... شماست، حتی نمیتونید یه حساب ساذه کنید ببینید در همین شرایط یه مقدار چقدر سود میکنه تا دونفر اعتراض میکنن فورا جهاد میگه قیمت پایینه درهمین شرایط هر مقدار حداقل کیلیویط چهارتومن سود داشت، دوما والا از مرغدارها که میپرسی از جهاد و توزیع نهاده ها شاکی بودن هرجا که تجارت بسته باشه و دولت قیمت بده همینه، از خودرو خر تو خر تر داریم نحگه نرخ گذاریش از عوامل تورم هست
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه