کد خبر: ۶۷۱۹۸
تعداد نظرات: ۵ نظر
یکی از امضا‌کنندگان طرح صیانت از حقوق عامه در برابر حیوانات:
«علی‌اکبر علیزاده» افزود: حتما در کمیسیون از دامپزشکان به عنوان مرجع تخصصی دعوت خواهد شد ...
 

حکیم مهر: نماینده مردم دامغان در مجلس اظهار کرد: ما هیچ قانونی برای اینکه مردم فرضا فیل و کروکودیل نیاورند، نداریم و هیچ تضمینی هم وجود ندارد که در آینده شاهد این امر نباشیم. بالاخره باید یک نظمی به این قضایا داد و از برخی مسائل پیشگیری کرد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از انتخاب، «علی‌اکبر علیزاده» از امضا‌کنندگان طرح «صیانت از حقوق عامه در برابر حیوانات خطرناک»، درباره اینکه اینگونه طرح‌ها و مشابه آن مانند صیانت از فضای مجازی، به نوعی دخالت در زندگی شهروندان محسوب می‌شود، گفت: بالاخره اوضاع و احوالی که در زندگی انسان می‌گذرد یک شرایط جدیدی را هم پیش می‌آورد. مثلا در گذشته ماشین نبوده، در نتیجه قوانین راهنمایی و رانندگی هم نداشتیم ولی بعدا یک شرایط جدیدی پیش آمد که حکمرانان قوانینی را تصویب و بعد از آن تکمیلش کردند .

وی ادامه داد: بالاخره جوامع با توجه به توسعه‌ای که دارند، نیازهای جدیدی هم پیدا می‌کنند مثلا در گذشته مواد مخدر صنعتی مطرح نبوده است اما وقتی مطرح می‌شود نیاز به قانون دارد. یکی از مواردی که قبلا نبوده و الان مطرح شده، نگهداری حیوانات است چرا که فردا روزی اگر کسی بخواهد فیل را در خانه نگهداری کند یا ببر به خیابان بیاورد ما فقط می‌توانیم بگوییم عرف گفته این امر مرسوم نیست ولی قانونی نداریم. اگر یک نفر حیوان پر سر و صدایی را در خانه‌اش نگهداری ‌کند همسایه‌ها چه کاری می‌توانند انجام دهند؟ بنابراین یک سری مسائل جدید هستند و نیاز به قانون دارند .

وی ادامه داد: این طرح هم تمام بحثش این است که از حقوق ملت صیانت شود و نظمی به قضیه دهد. فرض کنیم یک نفر کروکودیل بیاورد، چه قانونی است که جلوگیری کند؟ ضمن اینکه این کلیات طرح است اگر نمایندگان رای دهند حتما در کمیسیون از نظرات حامیان حیوانات و دامپزشکان به عنوان مرجع تخصصی دعوت می‌شود و طرح وقتی پخته شد به صحن می‌آید و انشاالله تبدیل به قانون می‌شود .

علیزاده در باره اینکه محدودیت‌هایی که مجلس درصدد است برای مردم ایجاد کند تنها مربوط به این طرح نیست، گفت: در جهان مجامع قانونگذاری وجود دارد. قانون هم یعنی محدود کردن، مثلا پشت چراغ قرمز می‌گویند بایست ولی من دلم می‌خواهد بدون توقف بروم ولی قانون محدود کرده است. مجلس هم از نمایندگان خود ملت تشکیل شده است و آنها به عنوان نماینده 85 میلیون نفر حضور دارند .

این نماینده در پاسخ به اینکه قوانین در راستای برقراری نظم باید باشند نه محدود کردن مسائل بدیهی که در کشور‌های دیگر هم رایج است، عنوان کرد: بله، به هر حال هر کشوری یک فرهنگی دارد و بر اساس آنها قوانینی در نظر می‌گیرند. ما هم فرهنگ خودمان را داریم و بر اساس آن برای مردم عزیز و متمدنمان تصمیم می‌گیریم اما این اسمش محدودیت نیست بلکه نظم دادن به مجموعه است. همانطور که گفتم ما هیچ قانونی برای اینکه مردم فرضا فیل و کوروکودیل نیاورند، نداریم و هیچ تضمینی هم وجود ندارد که در آینده شاهد این امر نباشیم. بالاخره باید یک نظمی به این قضایا داد و از برخی مسائل پیشگیری کرد .

 

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
10
6
طرح خوبی است.مجلس محترم تصویب کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
4
6
مثال یک نماینده مجلس را ببینید!!!فیل؟!!!!!آخه اصل امکان فیل گردانی در شهر وجود داره؟؟؟؟؟آقای نماینده اژدها را یادت رفت متذکر شوید بله زودتر تصویب کنید ممکنه اژدها و دایناسور هم بیارن!!!!!فکر کنم اینا همش تاثیرات سریال گاندو باشه اون خانم تو خونش گاندو که نوعی تمساح بود نگه می‌داشت آقای نماینده با توجه به احادیثی که در دین اسلام در خصوص رفتار با حیوانات داریم ابتدا آنها را مطالعه کنید بعد طرح ارائه کنید و در پایان شما چرا اولویت‌ها را رها کردید و دنبال حاشیه هستین،ملت از فقر و تورم استخوانهایشان خورد شده فساد اعتیاد فحشا در جامعه بیداد می‌کنه سن اعتیاد به کجا رسیده فکری به حال این مسائل بفرمایید،به داد پدری برسید که برای تهیه شیر خشک فرزندش به ناچار سرقت میکند و خیلی بدبختی‌های دیگر که خودتون بهتر اشراف دارید ولی نمیدونم چرا بروی خودتان نمی آورید ملت شماها را انتخاب کردن که کمکی در خصوص احقاق حقشان و نیازهای اولیه بشر باشید نه اینکه هر روز سفره مردم کوچک‌تر میشود و فقط همه اطلاع رسانی میکنند آقایان شما وظیفه حل مشکلات را دارید نه فقط طرح مشکل،امید میرود هر چه زودتر تغییری در برنامه های خود جهت رفاه حال ملت داشته باشید.
پاسخ ها
دامپزشک
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
همکاران گرامی لطفا کمتر خودتان را ملعبه و مضحکه گروه های پشت پرده کنید. وضعیت جامعه به گونه‌ای است که دولت و مجلس دست به هرکاری بزند حتما معارض و معترض پیدا می‌شود و فشار رسانه‌ باعث ب عملی دولت و مجلس می‌شود.استدلال شما در مورد رسیدگی به فقر و ... با دغدغه شما بابت بیشتر پول درآوردن از راه پت شاپ سازگاری ندارد.خب در مواقع فقر و تنگ دستی فقط وظیفه دولت است؟ پس وظیفه انسانی من و شما چه میشود؟ خواهش میکنم استدلال قوی تری بیارید.
در ضمن بنده موضع خودم را دارم و ربطی به این قانون ندارد.بنده مخالف زیاد شدن حيوانات خانگی هستم چون باعث بیشتر شدن بیماری‌های زئونوز می‌شود.بنده مخالف هم خانه شدن انسان با حيوانات هستم چون باعث دور شدن انسانها از هم و عمیقتر شدن حس تنهایی انسانها خواهد شد.بنده با بیشتر شدن حيوانات خانگی مخالف هستم چون باعث هدر رفت سرمایه در جایی می‌شود که مولد نیست و بیشتر سرمایه سوز است تا سرمایه ساز و این کار باعث واردات بیشتر و خروج ارز بیشتر از کشور می‌شود.
در ضمن بنده خودم چند سگ نگهبان در مزرعه تولیدی دارم و به جای سرمایه گذاری در پت شاپ در مزرعه سرمایه گذاری کرده‌ام. دوستانی که پت شاپ دارن نگران نباشن می‌توانند سوپرمارکت بزنن و تازه درآمد آن از پت شاپ هم بهتر است.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
1
5
حاج اقا نهنگ چی؟ حتمأ شما با چشم خودت دیدی مردم نهنگ گردانی می‌کنند؟ این عمل شما خیانت به یک کشوره چون همین اعمال باعث شده جوانان کشور فراری بشوند و مهاجرت کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
1
4
هاها!
قیمت را پایین آوردند تورم را کنترل کردند بیکاری را نابود کردند نرخ ازداج را بالا بردند حالا دست به دامن سگ و گربه برای نجات خودشان از رسوایی شدند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه