کد خبر: ۶۷۲۷۶
تعداد نظرات: ۵ نظر
عقب‌نشینی امضاکننده طرح صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات:
«محمدحسن آصفری» افزود: فعلا ما اولویتی برای وضع قانون در مورد سگهای ولگرد و خانگی نداریم ...

حکیم مهر: یکی از امضاکنندگان طرح صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک با بیان این که این طرح در اولویت کار مجلس نیست، گفت: تا زمانی که مشکلات مربوط به کاهش ارزش پول ملی، بیکاری، گرانی، تورم و مسکن حل نشود ما سراغ چنین طرح‌هایی نمی‌ رویم.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «محمدحسن آصفری» با اشاره به انتقادات مربوط به محتوای طرح «صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» گفت: مجلس بیش از ۷۰۰ طرح را در نوبت بررسی دارد؛ از حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی گرفته تا مسائل مختلف. نمایندگان هم در سرکشی هایی که از حوزه‌های انتخابیه می‌کنند و ارتباطی که با مردم دارند، خواسته هایی از آنها مطرح می‌شود و مشکلاتی بیان می شود. در همین راستا نمایندگان با کارگروه های خود جلساتی برگزار می‌کنند و در نهایت موضوع را در قالب سوال، تذکر یا طرح مطرح می‌کنند.

وی افزود: اینطور نیست که بگوییم این موضوع در حال حاضر اولویت دارد. چنین چیزی در اولویت نیست و جزو طرح های عادی است که در دستور کار مجلس قرار گرفته است. مسائلی مثل مسائل اقتصادی، اشتغال، بیکاری و گرانی در اولویت کار ماست و چنین چیزی اولویت ندارد. این طرح هم جزو طرح‌هایی است که از مجالس قبل بوده و نمایندگان امضا جمع کرده اند و آن را در دستور کار گذاشتند. چیزی نیست که بگوییم قرار است فردا مجلس به این موضوع رسیدگی کند بلکه طرحی تهیه شده و نیاز است که قانونی در این زمینه وجود داشته باشد ولی اولویت ندارد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: طرح «صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» مثل سایر طرح‌های عادی در نوبت قرار دارد همچنان که ۶۰۰ تا ۷۰۰ طرح در نوبت بررسی است و بعید می دانم اصلاً در این مجلس به آن نوبت برسد. اولویت مجلس امروز اشتغال، گرانی، تورم، مسکن و بیکاری است. این طرح هم جزو مسائل اجتماعی است که نمایندگان برای آن طرحی را تهیه و امضا کردند و جزو طرح‌های عادی است. با توجه به مشکلاتی که ما در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی داریم بعید است نوبت رسیدگی به آن در این دوره برسد.

آصفری در پاسخ به سوال دیگری در مورد انتقادات وارده به محتوای این طرح نیز گفت: در مورد محتوا هم فعلاً چنین چیزی نوبتش نیست که بخواهیم روی آن صحبت کنیم. الان مسائل اقتصادی اولویت کار مجلس است. حتما در آینده ابعاد مختلف آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. خود من ۲۵۰ طرح را در حوزه های مختلف اقتصای و فرهنگی امضا کرده ام و این هم یکی از آنهاست.

نماینده مردم اراک در مجلس در پاسخ به اینکه آیا این طرح با لایحه دولت در زمینه حمایت از حیوانات ادغام می شود یا خیر، گفت: اگر لایحه دولت در این زمینه هم ارائه شود آن هم اولویت ندارد. امروز اولویت ما مسایل دیگری است و در موضوع سگ های ولگرد و خانگی نیاز به قانون فوری نداریم، بلکه خود وزارت بهداشت می‌تواند ورود کند، مسئولان مربوطه، شهرداری و نیروی انتظامی قانون دارند و اگر حیوانی سبب ترس و وحشت شود قانون دارد و نیازی نیست که این طرح را در اولویت خاصی بدهیم.

وی اضافه کرد: این طرح هم مثل صدها طرح دیگر در نوبت است. به هر حال وقتی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه می روند و گلایه‌های مردم را می‌شنوند بر اساس وظیفه نمایندگی خود پیش‌نویس طرحی تهیه می کنند تا بعدا به قانون تبدیل شود.

آصفری در پایان درباره امضای این طرح گفت: این ضرورت در مورد اینکه بالاخره موارد قانونی در این زمینه وجود داشته باشد هست ولی این موضوع اولویت‌دار نیست و فعلا ما اولویتی برای وضع قانون در مورد سگهای ولگرد و خانگی نداریم. اولویت ما در کشور رسیدگی به موضوع کاهش ارزش پول ملی، بیکاری، گرانی، تورم و مسکن مردم است و تا این مشکلات حل نشود ما سراغ چنین طرح‌هایی نمی‌ رویم.

 

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
0
0
جناب مهندس محمدحسن آصفری
اتفاقا باید طرح نابسامان به اصطلاح ساماندهی حیوانات شهری که در دست مشتی پیمانکار غیر متعهد و بی رحم افتاده و خود ظلم مضاعفی بر حیواناتی که مخلوقات پروردگار هستند وارد می اورند و همین امر باعث خشم الهی و مشکلات زیادی بر کشور عزیزمان شده در دستور کار مجلس محترم قزار گیرد و به این ظلم یکبار برای همیشه پایان داده شود .......
با تشکر
مهدی کریمی جانباز وایثارگر دروران دفاع مقدس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
0
2
عقب نشینی که بدتره!
قانون برای این موضوع حیوانات خانگی و شهری لازمه ولی باید به دور از تعصبات و افکار غیر کارشناسی ، سعی شود طرح پخته وجامع ، عملیاتی و با درنظر گرفتن نظر کارشناسی متخصصان (دامپزشکی و ...) تصویب بشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
0
0
چرا قیمه رو می ریزی رو دوغ اونها هم مشکل این هم مشکله با هم حل کنید نه قطارش کنید فرضا قاقچی مواد مخدر و دزد و بگیرن بگه فعلا برو اختلاس و بیکاری رو بگیر بعد عجب نماینده هایی داریمها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
0
0
دیدی دمب خروس از دفتر زاکانی زد بیرون
چرا کامنت را نذاشتی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
0
0
اتفاقا چون نمایندگان میدانند مشکلات اشتغال و ارزش پول ملی و .... حل شدنی نیست به همین طرح های صیانتی خواهند پرداخت مثل صیانت از فضای مجازی و حیوانات خانگی و ...
در برهه حساس کنونی که ما نمیدانیم تا کی ادامه داره!!!!! این بساط خواهد بود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه