کد خبر: ۶۹۵۷۲

حکیم مهر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد وجود مرغ‌های مشکل‌دار را در بازار این استان از اساس شایعه و غیرواقعی خواند و گفت: تمام فرآیند کشتار و حمل و تحویل گوشت مرغ از کشتارگاه تا مقصد اصلی زیر نظر دامپزشکی کنترل می‌شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، امروز در فضای مجازی شایعه‌ای دست به دست شد که یک محموله گوشت مرغ بدون تاریخ مصرف وارد بازار استان کهگیلویه و بویراحمد شد که همه متولیان امر بدون استثنا این موضوع را تکذیب کردند.

«سید علی معتمدی‌پور» به عنوان یکی از مسئولان اصلی در این زمینه  با رد چنین شایعه‌ای که می‌تواند افکار عمومی را تحت تاثیر قراردهد گفت: هیچ محموله گوشت مرغ بدون تایید دامپزشکی مبدا و مقصد وارد هیچ استانی نمی‌شود و مردم نباید به این شایعات توجه کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سلامت مردم خط قرمز ما و همه متولیان است، افزود: در همه کشتارگاه‌های ما ناظر دامپزشکی و جهاد کشاورزی حضور دارند و بعد از آن نیز گوشت مرغ توسط کاسبان امین توزیع می‌شود و اعتماد و اطمینان کافی در این زمینه وجود دارد.

معتمدی‌پور ادامه داد: به محض شنیدن این شایعه بلافاصله موضوع را پیگیری کردم و به مردم اطمینان می‌دهم که تاکنون هیچ گزارشی در این زمینه نداشتیم و چنانچه موردی مشاهده کنیم بدون اغماض برخورد خواهیم کرد.

وی توضیح داد: مرغ‌های تولید این استان در کشتارگاه‌ها با برچسب مشخص و با نظارت کامل تاریخ تولید می‌خورند و مرغی از دیگر استان‌ها وارد نشده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: اکیپ دامپزشکی به صورت روزانه در سطح شهر و شهرستان‌ها فعال است و اگر موارد مشکوکی باشد از سطح بازار جمع می‌شود.

گفتنی است که مدیرکل دامپزشکی و مدیر پشتیبانی امور دام نیز در اظهارنظرهای مشابهی این موضوع را رد کردند و آن را بی‌اساس خواندند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه