نگاه شما: انتقاد از دانشگاه‌های علمی کاربردی که در مقاطع ارشد دانشجو می‌پذیرند
 
 

یکی از بینندگان محترم حکیم مهر در مطلبی ارسالی برای ما نوشت:

 

سلام. لطفاً در مورد دانشگاه های علمی و کاربردی که مقاطع ارشد دانشجو می پذیرند نیز گزارش تهیه کنید.

همکاران من سال 91 در دانشگاه علمی و کاربردی در کارشناسی ارشد علمی و کاربردی دامپزشکی پس از دو مرحله آزمون و مصاحبه قبول شدند و الان سال چهارم است که موفق نشدند فارغ التحصیل بشوند. نمی دانم این همه سخت گیری برای چیه؟ برای پایان نامه دو سال وقت گذاشتند؟ جواب این همه اتلاف در هزینه، زمان برای چیه؟

همکار دیگرمان سال 92 در دانشگاه علمی و کاربردی رشت و تهران (رشته بیوتکنولوژی آبزیان میرزا کوچک خان رشت و دامپروری ارگانیک در دانشگاه تهران) هنوز موفق نشدند برای دفاع از پایان نامه بروند؟ آیا نیروهای دانشگاه جامع برای بررسی پایان نامه کم است که بررسی نمی کنند و اینکه قضیه چیز دیگری است و اینان دنبال گرفتن شهریه اضافه از دانشجو هستند. اینان نیز الان 6 ترمه شده اند و هنوز جواب نگرفته اند. لطفا بررسی بکنید مشکل کجاست.

داشتیم افرادی در دانشگاه دولتی و آزاد چهار ترمه بدون هیچ سخت گیری فارغ التحصیل شدند. ما اینجا باید پروپوزال را بنویسیم و پس از چند ماه معطلی در دانشگاه دفاع کنیم، سپس برای تصویب به دانشگاه جامع بفرستند و آنجا نیز پس از چند ماه جواب بدهند که آیا مورد تائید هست یا نه.

سوال آخر چرا نظارتی بر شهریه های دانشگاه علمی و کاربردی نمی شود؟

سوال آخر: شایع شده دانشگاه برای ارشد مجوز نداشته و به نوعی دانشجو باید معطل بشود تا یا مجوز گرفته بشود و یا دانشجو خسته شده دنبال مدرک و پایان نامه نرود.

ممنون بخاطر پیگیری