زندگی گوساله‌ای با یک دست در گرمسار (+عکس)
زندگی یک گوساله عجیب در گرمسار+عکس
 

یک گوساله در یکی از دامداری های روستای لجران از توابع بخش مرکزی گرمسار با یک نقص در حال حیات است که باعث تعجب بسیاری از مردم شده است .

به گزارش حکیم مهر به نقل از گرمسارآنلاین، این گوساله کوچک از بدو تولد دارای  یک دست و دو  پا بوده است و  این نقص  صاحبان او را از زنده ماندنش نا امید کرده بودند،  اما این گوساله  حدود 3  ماه است که  در حال زندگی و حیات است و توسط همان یک دست و دو  پایش به زندگی  می پردازد.

 «دکتر حمیدرضا حسینی»  رئیس شبکه  دامپزشکی شهرستان گرمسار جهش ژنتیکی این گوساله در حین تولد  را دلیل این امر و تولد این حیوان  نادر و عجیب می باشد اما با توجه به اینکه این  حیوان دارای سیستم گوارشی و تنفسی سالم می باشد، هیچ گونه مشکلی  به غیر نقص در یک دست ندارد .

دکتر حسینی در ادامه افزود: این گوساله  به صورت  پروار بندی خواهد شد و بعد از  مدتی  به صورت کشتار  مورد استفاده  قرار خواهد گرفت  تا  گوساله ای دیگر با این نقص در چرخه  حیوانی به وجود نیاید.

وی در ادامه  افزود: به دامداران محترم توصیه می شود در صورت این گونه تغییرها در  گوساله های متولد شده سریعاً این موارد به اداره دامپزشکی  اطلاع داده شود تا کارشناسان  به  علت یابی این امر  دست به تحقیق بزنند .