سفر کاری رئیس سازمان دامپزشکی به نروژ/ گسترش همکاری‌های ایران و نروژ در زمینه شیلات و دامپزشکی
 

مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران و «روی آنگل ویک» قائم مقام وزیر شیلات نروژ روز دوشنبه در اسلو، بر گسترش همکاری دو کشور در زمینهٔ شیلات، بهداشت آبزیان و دامپزشکی تاکید کردند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر مهدی خلج» در جریان این دیدار که با حضور «محمدحسن حبیب اله زاده» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلو صورت گرفت، همکاری در زمینهٔ سلامت و بهداشت محصولات شیلاتی و امضای سند همکاری دامپزشکی برای پاسخگویی به نیاز روزافزون تعامل در این حوزه را ضروری دانست.

وی با اشاره به رشد جمعیت و ضرورت تغذیه سالم، استفاده از تجربیات مشترک در زمینهٔ بهداشت و سلامت آبزیان به‌ ویژه کاهش مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها، تامین واکسن‌های مورد نیاز، فناوری‌های پیشرفته و نیز تبادل کارشناسان را از جمله زمینه‌های همکاری برشمرد.

«آنگل ویک» قائم مقام وزیر شیلات نروژ نیز در این ملاقات با اشاره به توسعه مناسبات دو کشور به‌ ویژه در زمینهٔ شیلات و آبزی‌پروری، از گفت وگو و تفاهم با کشورمان در زمینهٔ بهداشت و سلامت آبزیان و نیز همکاری در خصوص تولید و صادرات محصولات غذایی دریایی استقبال و بر آمادگی کشورش برای مشارکت در طرح‌های تحقیقاتی و آموزشی شیلات و دامپزشکی تأکید کرد.

دیدار و گفت وگو با رئیس سازمان دامپزشکی نروژ، بازدید از انستیتو تغذیه و شیلات، تاسیسات مرتبط با حوزه بهداشت و سلامت غذایی در شهر برگن و نیز انستیتو دامپزشکی نروژ، از دیگر برنامه‌های سفر هیئت سازمان دامپزشکی کشورمان به این کشور هست.

هیئت سازمان دامپزشکی کشورمان به سرپرستی دکتر مهدی خلج به‌منظور توسعه همکاری‌های فی‌مابین در امر بهداشت و نظارت در حوزه آبزیان به نروژ سفر کرده است.

قرار است در جریان این سفر یادداشت تفاهم همکاری‌های دامپزشکی و بهداشت آبزیان بین ایران و نروژ نیز به امضا برسد.