مدیر امور درمان و ساماندهی دامپزشکی غیردولتی سازمان دامپزشکی کشور:
سالانه یک‌هزار نفر از دانشکده‌های دامپزشکی کشور فارغ‌التحصیل می شوند!
 

حکیم مهر - مشاور رئیس و مدیر امور درمان و ساماندهی دامپزشکی غیردولتی سازمان دامپزشکی کشور گفت: شاغلان بخش دولتی، نیمه دولتی و خصوصی دامپزشکی در کشور به 21 هزار نفر می رسند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «دکتر محسن مشکوة» در جمع دانشجویان دامپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار با اعلام این خبر گفت: در این سازمان در بخش دولتی و نیمه دولتی شش هزار نفر و در بخش خصوصی 15 هزار نفر مشغول به کارند.

وی افزود: 23 دانشکده دامپزشکی در حوزه علمی و پژوهشی فعال است و سالانه 1 هزار نفر از این دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند.

به گفته دکتر مشکوة، سازمان دامپزشکی سالانه فقط به 500 نفر نیاز دارد و بیشتر فارغ التحصیلان دامپزشکی باید وارد بخش خصوصی و کارآفرینی با بهره مندی از شرکت های دانش بنیان باشند.

مشاور رئیس و مدیر امور درمان و ساماندهی دامپزشکی غیردولتی سازمان دامپزشکی کشور در ادامه به صادرات حوزه خدماتی دامپزشکی کشور در برنامه ریزی ها خبر داد و گفت: حوزه دامپزشکی در سال جاری در برنامه های خود سعی دارد خدمات در این حوزه با صادر نمودن به کشور های همسایه گسترش دهد و کیفی نمودن و به روز کردن آموزش ها از جمله اقدامات اولیه در این بخش است.

مشکوة در ادامه به شعار امسال سازمان دامپزشکی کشور در مباحث جهانی اشاره کردو اظهار داشت: مقابله با بیماری ها و مقاومت میکروبی در برنامه های جهانی است که این مبحث نیازمند بسیاری از سازمانها در کنترل بیماری ها است.

«غلامرضا کاتب» نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه به تشریح اقدامات دولت و مجلس در زمینه اشتغال زایی فارغ التحصیلان پرداخت و گفت: بهترین بخشی که می تواند اشتغال و صادرات را فراهم کند حوزه خدمات دهی است.

در پایان این همایش که به مناسبت روز جهانی دامپزشکی برگزار شد، از شش نفر از دانشجویان دکترای دامپزشکی دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار با اهداء هدایایی تجلیل شد.