گرانی تخم‌مرغ در اصفهان ارتباطی با بیماری طیور ندارد
 

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: حوزه تنظیم بازار ارتباطی با دامپزشکی ندارد اما آن گونه که گفته شده افزایش قیمت ذرت و دیگر نهاده‌های پایه پرورشی بوده است و این موضوع ارتباطی با بیماری طیور ندارد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «دکتر شهرام موحدی» با اشاره به وضعیت طیور استان اصفهان اظهار داشت: بیماری‌های طیور در سطح استان اصفهان مطلوب است و بیماری‌های واگیر و شایع در دام و طیور نداریم.

وی تشریح کرد: البته این به معنی آن نیست که هیچ‌گونه بیماری یا مبتلایی وجود دارد، همان‌طور که در مورد جامعه انسانی زمانی که گفته می‌شود وضعیت سلامت جامعه مطلوب است به معنی خالی بودن بیمارستان‌ها نیست.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان در خصوص گرانی تخم‌مرغ در روزهای اخیر عنوان کرد: حوزه تنظیم بازار ارتباطی با دامپزشکی ندارد اما آن گونه که گفته شده افزایش قیمت ذرت و دیگر نهاده‌های پایه پرورشی بوده است و این موضوع ارتباطی با بیماری طیور ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در اصفهان مشکلی در خصوص بیماری‌های واگیر وجود ندارد اما آنچه معمول است با رسیدن فصل سرد سال بروز بیماری‌های پرندگان رخ می‌دهد و پرورش‌دهندگان باید همت خود را در رعایت مسائل بهداشتی بیشتر کنند.

موحدی اضافه کرد: در بخش روستایی توصیه می‌کنیم که در نیمه دوم سال از دست‌فروشان دوره‌گرد پرنده‌ای خریداری نشود، همچنین تاکید داریم که لاشه پرنده را دفن کرده و آن را در فضای باز رها نکنند.