در نامه‌ای به حکیم مهر عنوان شد:
جوابیه اداره کل دامپزشکی استان تهران به نامه اخیر رئیس انجمن کشتارگاه‌های دام سراسر کشور
 

حکیم مهر - در پی انتشار نامه اخیر «حسین مرادی» رئیس انجمن کشتارگاه های دام سراسر کشور که در آن مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی، نیروهایی بی‌مسئولیت، بی‌تفاوت و غیر مؤثر نامیده شده بودند (اینجا)، روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران در نامه ای به حکیم مهر، به این اظهارات پاسخ گفت.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران، متن این جوابیه به شرح زیر است:

در پی انتشار نامه ای منتسب به آقای مرادی رئیس انجمن کشتارگاه های دام کشور در آن سایت، موارد ذیل را جهت روشن شدن اذهان مخاطبان حضورتان اعلام می دارد.

اظهارات منتسب به آقای مرادی نه تنها مورد تائید این اداره کل نمی باشد، بلکه اعتقاد داریم حضور مسئولین فنی بهداشتی و ناظرین شرعی در کشتارگاه ها و بسته بندی ها توانسته است در جلوگیری از مخاطرات بهداشت عمومی و همچنین ایجاد امنیت غذایی نقش بسیار اساسی داشته باشد. دلیل ادعای این موضوع، تلاش شبانه روزی این عزیزان در انجام وظایف و نظارت های بهداشتی و شرعی بر استحصال حدود 350 هزار تن انواع گوشت در طی 9 ماهه اخیر و ضبط و معدوم سازی بیش از 1000 تن گوشت غیر قابل مصرف می باشد. ضمن اینکه آقای مرادی رئیس انجمن کشتارگاه های دام کشور خود یکی از مدیران کشتارگاه های دام استان تهران بوده و ایشان طی نامه ای در تاریخ 2/10/96 از تلاش های مسئول فنی بهداشتی کشتارگاه خود تقدیر و تشکر نموده و تقاضای ابقاء ایشان را داشته اند که مؤید عملکرد مثبت این همکاران می باشد.

به هر حال، حضور ناظرین بهداشتی و شرعی در مراکز تولید، استحصال و عرضه عمده گوشت به دلیل حفظ و حراست از تولید سالم و حلال و همچنین دفاع از حقوق شهروندان یک وظیفه قانونی است و ضرورت دارد مد نظر قرار گیرد.

 
روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران