عضو کمیسیون عمران مجلس در جلسه استیضاح حجتی:
«تب برفکی» کشور را به سمت افزایش واردات سوق داد/ کاهش تعداد دام‌های کشور از ۱۲۰ میلیون رأس به ۶۵ میلیون رأسحکیم مهر: عضو کمیسیون عمران مجلس از بی‌توجهی وزیر جهاد کشاورزی نسبت به وجود تب برفکی، وضعیت دام‌ها، آنفلوآنزای پرندگان، نرخ تخم مرغ و نخ ابریشم انتقاد کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از آنا، «مهرداد بائوج لاهوتی» در نشست علنی امروز (چهارشنبه 23 اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در موافقت با این استیضاح گفت: یکی از موافقان با بیان این که کشاورزی ما در حال نابودی است به علل آن اشاره کرد، اما در انتها گفت که این مورد چه ربطی به حجتی دارد؟! بنابراین ما از این به بعد باید مشکلات کشاورزی را به وزیر نفت منعکس کنیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در 5 سال گذشته وزیر جهاد کشاورزی فرصت داشت تا مشکلات بخش کشاورزی کشور را حل کند، بنابراین باید مطالبات خود را به وزیر کشاورزی بگوییم و این حق ما است که از وی مطالبه کنیم.

کاهش جمعیت دام به 65 میلیون رأس در کشور

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: زمانی که شما وزیر شدید، 120 میلیون دام با 60 میلیون جمعیت در کشور وجود داشت، اما امروز تعداد دام ها به 65 میلیون رسیده است. همچنین تب برفکی که از سال 94 شروع شد همچنان ادامه دارد، اما شما چه کردید؟ این نابودی که در دام کشور صورت گرفته است، فقط ما را به سمت واردات سوق می‌دهد.

لاهوتی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کجای دنیا، شما جایی را سراغ دارید که در مدت 5 ماه و نیم در حدود 28 تا 30 میلیون قطعه مرغ سوزانده شود؟ و این در حالی است که تحقق این امر در کشور بیشتر از 10 میلیارد دلار خسارت وارد کرده است.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: شما می‌توانستید مانع از گسترش بیماری آنفلوآنزای پرندگان شوید و مانع از بروز این خیانت بزرگ در کشور شوید، چرا این کار را نکردید؟ کما اینکه امروز شاهد این هستیم که تخم مرغ از 6 هزار تومان به 15 هزار تومان تبدیل شده است. همچنین شب عید قیمت مرغ از کیلویی 4500 تومان به 8000 تومان رسیده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم عنوان کرد: به رغم اینکه در قانون برنامه ششم به این امر تاکید شده بود که نباید محصولات تراریخته وارد کشور شود، اما شما از کشورهایی که خود مصرف این محصولات را ممنوع کرده‌اند، اقدام به خرید محصولاتشان کردید و با این اقدام سونامی سرطان را در کشور رواج دادید.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: شما نامه محرمانه ای که سازمان بازرسی و وزیر بهداشت در مورد سونامی سرطان خطاب به شما و رئیس جمهور نوشتند را مجدد بخوانید، ما با این ملت چه باید می کردیم؟ چرا این کار را کردید؟