اختصاصی حکیم مهر:
پیام تبریک رئیس انجمن کشتارگاه‌های دام کشور به دو عضو دامپزشک کمیته مشورتی رئیس سازمان دامپزشکی کشور!
 

حکیم مهر: در پی انتشار خبر انتصاب چندین تن از اعضای کمیته مشورتی رئیس سازمان دامپزشکی کشور، «حسین مرادی» رئیس انجمن کشتارگاه های دام کشور که خصومت وی با آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی شهره خاص و عام است، این انتصاب را به دو نفر از اعضای دامپزشک این کمیته تبریک گفت!

به گزارش حکیم مهر، مرادی در دو پیام جداگانه، این انتصاب را به «دکتر مسعود رسولی» و «دکتر مهرداد تشکری» تبریک گفته است.

متن این تبریکات به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر رسولی، عضویت شایسته جنابعالی در کمیته مشاورین ریاست سازمان دامپزشکی کشور موجب بسی خوشحالی گردید. امیدوارم با توجه به تجربیات ارزشمندی که در اختیار دارید، در بهبود دیدگاه سازمان دامپزشکی نسبت به بخش خصوصی موثر باشید و تلاش کنید که سبک مدیریت آمرانه سازمان تغییر کند  واصول حاکمیت خوب محقق شود. انجمن سراسری کشتارگاه های دام کشور»

«جناب آقای دکتر تشکری، انتصاب جنابعالی بعنوان عضو کمیته مشورتی سازمان دامپزشکی را تبریک عرض می کنم و امیدوارم با تشکیل این کمیته شاهد ظهور عاملی مهم برای غنی سازی فرایند تصمیم گیری در سازمان تخصصی دامپزشکی کشور باشیم. دکتر حسین مرادی/ انجمن کشتارگاههای دام کشور»

گفتنی است، در حال حاضر «دکتر مسعود رسولی» دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت تولید و بسته بندی مواد پروتئینی کشور و «دکتر مهرداد تشکری» رئیس انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران می باشند.

با تمام احترامی که برای این دو همکار گرامی قائلیم، ولی ریشه این پیام های تبریک را باید در عملکرد صنفی گذشته ایشان جستجو کرد. متاسفانه جناب دکتر رسولی، در حوزه حمایت از مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی، عملکرد مطلوبی از خود نشان نداده اند و امضای وی در ذیل چندین نامه و بیانیه تشکل های کارفرمایی بر علیه ماده 19 به چشم می خورد و موجب آزردگی خاطر همکاران مسئول فنی بهداشتی گردیده است (از جمله اینجا و اینجا).

باید دید که عملکرد این دو همکار گرانقدر در گذشته و در مواجهه با تشکل های کارفرمایی چگونه بوده است که انتصاب آنها در این کمیته، اینچنین موجب خوشحالی و مسرت رئیس انجمن کشتارگاه های دام کشور که خصومت وی با آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی اظهر من الشمس است، گردیده است.

 اقدام بسیار مثبت ریاست محترم سازمان دامپزشکی کشور در تشکیل کمیته مشورتی، گامی بزرگ در شنیدن صدای اصناف مختلف مرتبط با حوزه دامپزشکی بوده و بسیار ارزنده است، ولی ضمن احترام به کلیه اعضای محترم این کمیته، شایسته است از افرادی در این خصوص استفاده شود که دانش، تجربه، غیرت و تعصب صنفی ایشان پیشتر به اثبات رسیده و مشاوره به آنها بتواند در پیشبرد اهداف عالیه سازمان و ارتقاء صنفی، بیش از پیش موثر باشد.