در آیین معارفه رئیس نظام دامپزشکی مازندران عنوان شد:
تاکید رئیس سازمان دامپزشکی کشور بر لزوم اجرای ماده ۱۹ و استقلال مالی ناظران فنی بهداشتیحکیم مهر: رئیس سازمان دامپزشکی کشور روز شنبه در آیین معارفه رئیس نظام دامپزشکی مازندران که در ساری برگزار شد، گفت: در شرایط فعلی کشور که از سوی دشمنان جنگ اقتصادی تحمیل شده است، مدیران با جدیت در مسیر رفع مشکلات تولیدکنندگان گام بردارند .

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر علیرضا رفیعی پور» در خصوص اجرای ابلاغیه ماده ۱۹ مبنی بر استقلال مالی ناظران فنی و بهداشتی گفت: با بهره‌گیری از نظرات کمیته‌های تخصصی از جمله تشکل‌ها، تولید‌کننده‌ها و اتحادیه‌های دامداران کشور، ویرایش نهایی این ابلاغیه صورت گرفته است .

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با اجرایی شدن این ماده از قانون، ناظران بهداشتی با داشتن استقلال مالی بدون هیچگونه وابستگی به صاحبان کشتارگاه‌ها، دامداری‌ها و مرغداری‌ها به نفع مصرف‌کنندگان می‌توانند بازدید و بررسی‌های لازم را انجام بدهند .

به گفته دکتر رفیعی‌پور برای حمایت از تولید و تولید‌کنندگان، قوانین، بخشنامه، دستورالعمل و آیین‌نامه‌های دست و پاگیر که مانع تولید است، باید در شرایط تحریم به نفع تولید تغییر داده شود تا ادامه حیات تولیدکنندگان رقم زده شود

رئیس سازمان دامپزشکی کشور همچنین درباره بیماری زبان آبی دام گفت: با انجام اقدامات لازم برای ریشه‌یابی و کنترل، این بیماری در کشور تحت کنترل است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد .

وی افزود: با انجام اقدامات کنترلی همچون سمپاشی و مقابله با راه‌های انتقال، این بیماری تحت کنترل قرار گرفته است .

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از مازندران به عنوان استانی که تعداد معدودی بیماری زبان آبی دام در آن مشاهده شده است، نام برد و افزود: خوشبختانه مشکلی وجود ندارد.

لازم به ذکر است که در این مراسم «دکتر حمیدرضا رضایی» به عنوان رئیس جدید نظام دامپزشکی مازندران معرفی شد.