استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با ۲۲ امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد
 

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با ۲۲ امضا تقدیم هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «علی‌اصغر یوسف‌نژاد» اظهار کرد: استیضاح آقای حجتی در ۴۶ محور و با امضای ۲۲ نماینده تقدیم هیات رییسه شده و طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی این تقاضا و محورهای تقاضا به کمیسیون کشاورزی ارجاع خواهند شد. این کمیسیون هفت روز فرصت دارد با تشکیل جلسه با حضور وزیر مربوطه و نمایندگان متقاضی موضوع را بررسی کند.

وی اضافه کرد: چنانچه بعد از پایان مهلت مقرر تعداد افرادی که اصرار به استیضاح دارند کمتر از ۱۰ نفر نباشد، استیضاح به هیات رییسه می‌رود و اعلام وصول می‌شود.

یوسف نژاد گفت: پس از اعلام وصول استیضاح، ازدیاد یا کاهش امضاها تاثیری بر فرآیند استیضاح ندارد و وزیر باید طی ۱۰ روز پاسخ دهد.

به گفته یوسف‌نژاد عدم توانایی در تنظیم بازار محصولات داخلی کشاورزی به علت واردات بی‌رویه، عدم توجه به گزارشات سازمان بازرسی در تخلفات مالی برخی شرکت‌های تابعه وزارت جهاد، عدم اجرای الگوی کشت و عدم حمایت از کشاورزان، عدم توجه به وضعیت کشاورزان زلزله زده و همچنین عدم کنترل قیمت شکر و ورشکستگی کارخانجات قند و شکر و چغندرکاران که در اثر واردات بی‌موقع شکر صورت گرفته از جمله محورهای این استیضاح است .