عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: نگران افزایش دامنه تخلفات دانشگاه آزاد در ثبت‌نام دانشجویان پزشکی هستیم!
 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ارتباط با تخلفات دانشگاه آزاد در زمینه ثبت نام دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی گفت: نگرانی ما این است که دامنه ثبت نام غیرقانونی دانشگاه آزاد بیش از تعداد اعلام شده از سوی مسئولان باشد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «دکتر مرتضی خاتمی» درباره مشکلات به وجود آمده برای دانشجویان دانشگاه آزاد گفت: مشکلات دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد با حضور مسئولان دانشگاه در کمیسیون آموزش مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ بنابر اذعان مسئولان دانشگاه آزاد تخلفی از سوی تعداد قابل توجهی از واحدهای آموزشی دانشگاه در سراسر کشور رخ داده است. همواره اسامی عده‌ای از افراد به عنوان ذخیره اعلام می‌شد اما امسال تعدادی از افراد ذخیره ثبت نام شده‌اند که این موضوع خلاف تمام مقررات دانشگاه آزاد بوده است.

وی گفت: مشکلات بخش قابل توجهی از افرادی که پس از ثبت نام دچار مشکل شده بودند رفع شد. مابه‌ازای افراد جامانده ظرفیت خالی در واحدهای دیگر دانشگاه آزاد وجود دارد؛ بر اساس اعلام مسئولان دانشگاه آزاد برای این افراد نسبت ۳ به ۴ ظرفیت وجود دارد و تنها برای یک چهارم افراد ظرفیت خالی نیست که به همین دلیل از وزارت بهداشت درخواست جذب این تعداد شده که امیدواریم مشکل ایجاد شده بیش از تعداد اعلام شده نباشد.

خاتمی افزود: نگرانی ما این است که دامنه ثبت نام غیرقانونی دانشگاه آزاد بیش از این نسبت بوده باشد؛ کمیته‌ای در ذیل کمسیون آموزش و تحقیقات تشکیل شده است و بنا است این کمیته ماجرا را به صورت کامل بررسی کند تا میزان ظرفیت خالی و ثبت نامی‌ها مشخص شود.

این نماینده مجلس توضیح داد: موضوع رتبه‌بندی دانشجویان نیز باید به گونه‌ای انجام شود که حداقل خطا در آن وجود داشته باشد، امیدواریم برنامه‌ریزی به گونه‌ای صورت گیرد که حق دانشجویان تضییع نشود.