عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:
پیشنهاد پرداخت حق‌الکشف و پاداش به کارکنان سازمان دامپزشکی و مسئولین فنی بهداشتی بخش خصوصی/ الحاق دامپزشکی به وزارت بهداشت خوابی تعبیرنشدنی است!
 
 

حکیم مهر: سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه از دیدار صمیمی عضو کمیسیون داخلی و نماینده مجلس شورای اسلامی به همراه جمعی از مسئولین فرمانداری به مناسبت ایام یوم الله دهه فجر با مدیران جوان این شهرستان خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی فیروزکوه، «دکتر جواد شایان خواه» سرپرست اداره اداره دامپزشکی فیروزکوه در این دیدار ضمن ارائه گزارش اهداف و برنامه های دامپزشکی و عملکرد یک ساله، اظهار داشت: در زمینه های پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دامی و طیور در سطح روستایی، عشایری و صنعتی، اعمال نظارت بر فعالیت واحدهای تحت پوشش، افزایش نظارت و کنترل از طریق برقراری گشت های مشترک بازرسی، برای نماینده مجلس بطور تفصیلی تشریح گردید.

«مهندس قاسم میرزایی نیکو» نماینده مردم دماوند و فیروزکوه و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، در این دیدار تصریح کرد: کل مجموعه دامپزشکی به مانند پرنده ای است که دوبال پرواز و اوج گرفتن آن، سازمان دامپزشکی و سازمان نظام دامپزشکی می باشند و در برقراری امنیت غذایی کشور نقش دارد و زره دفاعی آن، نقش ویژه روابط عمومی ها و فعال بودن در حوزه رسانه می باشد.

وی در ادامه، کارکنان دامپزشکی را راویان عشق و ایثار معرفی کرد که با توجه به در معرض خطر بودن انواع بیماری ها که بعضا غیرقابل علاج می باشند، از حداقل های مشاغل سخت و زیان آور برخوردار نبوده اند.

مهندس میرزایی نیکو رؤسای بالادستی سازمان دامپزشکی کشور و استانی را در حال حاضر و در شرایط حساس و وضعیت اقتصادی کشور از حیث مباحث تحریم، نسبت به گذشته قوی تر و صاحب تدبیرتر دانست.

وی خاطر نشان کرد: الحمدالله با وجود مدیران امروز در سازمان دامپزشکی کشور و مدیران استانی آن، به عنوان یک شاخص مطلوب و شناسنامه پر بارتر این سازمان، در حال حاضر شاهد سازمانی قدرتمندتر و دارای دیدگاه بازتری نسبت به گذشته هستیم.

مهندس میرزایی نیکو در ادامه این دیدار تاکید نمود: با توجه به نقش تاثیر گذار و بی بدیل دامپزشکی به عنوان خطوط مقدم جبهه سلامت و ارتباط نزدیک با جامعه، پیشنهاد تدوین آیین نامه و دستورالعمل حق الکشف و پاداش مامورین به مانند برخی دستگاه ها (سازمان محیط زیست، سازمان میراث فرهنگی، پلیس آگاهی و مواد مخدر و...) جهت ایجاد انگیزه و روحیه مضاعف در بین پرسنل عملیاتی و نظارتی در بخش دولتی و مسئولین فنی در بخش خصوصی و همینطور فعال و پویا شدن صدچندان تمامی حوزه های فنی سازمان دامپزشکی و همینطور سازمان نظام دامپزشکی می گردد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورت اجرای این دستورالعمل حق الکشف، فضای کم کاری و نقش پلیس خوب و بد پرسنل در سیستم به خودی خود حذف خواهد شد و تمامی پرسنل موجود در حوزه های مختلف، در جهت احقاق حق مصرف کننده از حیث سلامت شهروندان قدم خواهند برداشت.

میرزایی نیکو با اشاره به ظرفیت ویژه سازمان نظام دامپزشکی کشور از حیث دارا بودن تعداد دامپزشکان و سایر رده های بیشتر نسبت به سازمان دامپزشکی کشور و با ذکر اینکه اعضای این سازمان بازوهای اجرایی بخش حاکمیتی و نظارتی سازمان دامپزشکی کشور هستند، خواستار تقویت روابط و همگرایی و همصدایی فی مابین این دو سازمان که خروجی آن جزو موفقیت کل مجموعه سازمان دامپزشکی کشور است، گردید.

وی در بخشی از صحبت خود دامپزشکی را بی یاورترین دستگاه اجرایی کشور از میان دستگاه های همتراز خود یاد نمود که نیاز به حمایت جدی در همه ابعاد دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی جدا شدن دامپزشکی از مجموعه وزارت خانه خود با شرایط فعلی کشور و همینطور نبود بودجه به صلاح ندانست و گفت: با توجه به اینکه سازمان دامپزشکی کشور جزو فعال ترین مجموعه ها در رده های وزارت خانه جهادکشاورزی است که با قوت و غذای اصلی مردم در وعده های غذایی در طی شبانه روز سر و کار دارد، این جدا شدن و ملحق شدن به وزارت بهداشت و درمان خوابی تعبیر نشدنی بوده که حتی وزیر بهداشت و درمان به علت نبود بودجه در حوزه های مختلف کاری خود در طرح سلامت استعفا داده است.

وی همچنین افزود: دامپزشکی مجموعه ای است که بیشترین خدمت را در حوزه سلامت و کمک به تولید فرآورده های خام دامی و فرآورده های بیولوژیک اعم از واکسن های دامی و انسانی به مردم و همینطور به مجموعه وزارتخانه خود نموده است و کشور، مرهون تمامی این خدمات این دستگاه اجرایی است.

در پایان این دیدار، این نماینده مجلس در خانه ملت، ضمن قدرانی از خدمات ارائه گردیده در شهرستان توسط  اداره دامپزشکی، بر سالم بودن فرآورده های خام دامی از مزرعه تا سفره تاکید نمود و مجموعه پرسنلی دامپزشکان را جزو زبده ترین نیروهای انقلابی و جهادی ترین و واقف ترین در بین سایر ادارات و سازمان اجرایی کشور نسبت به جامعه اسلامی نام برد که در حوزه کارکردی ادارات دامپزشکی شهرستان ها، می توانند به شناساندن آن دستگاه به عنوان سفیران جهادی و نماینده آن دستگاه در شهرستان کمک شایانی نمایند.