رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
کاهش ۱۸ تا ۷۰ درصدی بیماری‌های استراتژیک دام و طیور در سال ۹۷

حکیم مهر: رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بازدیدهای نوروزی و ارزیابی عملکرد دامپزشکی از فعالیت های قرنطینه ای دامپزشکی استان سمنان بازدید نمود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان، «دکتر رفیعی پور» رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بازدیدهای نوروزی و ارزیابی عملکرد دامپزشکی از فعالیت های قرنطینه ای دامپزشکی استان سمنان بازدید نمود.

وی در حاشیه بازدید از پست قرنطینه شهرستان سرخه گفت: با توجه به افزایش مصرف انواع فرآورده خام دامی در ایام نوروز و با توجه به اینکه استان سمنان با 8 استان کشور همجوار است و در ضمن عوامل بیماری زای دام و طیور و انواع فرآورده های خام دامی در کشور در حال تردد هستند، قرنطینه دامپزشکی استان سمنان جایگاه ویژه ای در کنترل تردد فرآورده های خام دامی در کشور دارد.

وی در ادامه گفت: در صورت نبود پست قرنطینه سیار در استان سمنان به طور یقین در کنترل بیماری تب برفکی در سال 94 و 95 و در کنترل بیماری آنفلوانزا در سال 97 نمی توانستیم موفق باشیم به همین خاطر پست های قرنطینه جایگاه ویژه ای دارند.

ایشان اظهار داشت: همکاران ما در دامپزشکی استان سمنان با توجه به وظیفه ملی خود با عواملی که به دنبال ناامن کردن حوزه تولید هستند با جابه جایی غیرمجاز دام و طیور و هر فرآورده دامی مقابله می نمایند.

دکتر رفیعی پور در بازدید از اداره دامپزشکی شهرستانهای میامی و سرخه استان سمنان، عملکرد همکاران دامپزشکی شهرستان را قابل قبول دانست و گفت: وظیفه اصلی دامپزشکی کنترل بیماری هاست و با کنترل بیماری ها دامداران و مرغداران می توانند با خاطری آسوده به فعالیت خود ادامه دهند.

وی در پایان گفت: در سال 97، 18 تا 70 درصد کاهش بیماری های استراتژیک را در حوزه دام و طیور داشته ایم انشالله با همکاری و تلاش همکاران در سال 98 شاهد کاهش بیشتر بیماری ها باشیم.