رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
واکسیناسیون علیه بیماری‌های دامی آبله، لمپی‌اسکین، شاربن و لپتوسپیروز در مناطق سیل‌زده تکرار می‌شود
 
 

حکیم مهر: رئیس سازمان دامپزشکی کشور، از افزایش همکاری ها با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برای تکرار واکسیناسیون دام ها و پیشگیری از بروز بیماری های مشرک بین انسان و دام در مناطق سیل زده کشور خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، «دکتر علیرضا رفیعی پور» در حاشیه دیدار نوروزی جامعه دامپزشکان ایران که در دفتر جامعه دامپزشکان برگزار شد، با اشاره به وقوع سیل در استان های مختلف کشور و نیاز به واکسن گفت: سال گذشته با همکاری موسسه رازی در تامین به موقع واکسن ها، ایمن سازی مطلوبی علیه بیماری های دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام انجام شد اما با وقوع بحران جدید و به منظور ایمن سازی مناطق درگیر سیل و حاشیه آن، در بیماری هایی مانند آبله، لمپی اسکین، شاربن و لپتوسپیروز نیاز است واکسیناسیون تکرار شود.

وی افزود: در هفته های اخیر با افزایش همکاری ها بین سازمان دامپزشکی و موسسه رازی، واکسن های تولیدی در این موسسه بلافاصله در اختیار سازمان دامپزشکی قرار گرفت تا در مناطق سیل زده توزیع شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور یادآور شد: با توجه به شرایط پیش آمده، ناچار هستیم واکسن های مورد نیاز حوزه دام و بیماری های مشترک انسان و دام را زودتر از زمانبندی سالانه تامین و در مناطق درگیر توزیع کنیم.

دکتر رفیعی پور همچنین از تحویل واکسن آبله از موسسه رازی به سازمان دامپزشکی در هفته های گذشته خبر داد و گفت: امیدواریم به زودی سایر واکسن های مورد نیاز نیز در اختیار سازمان قرار گیرد تا با همکاری موسسه رازی بتوانیم بحران سختی که برای دامداران به وجود آمده است را پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه سال گذشته با تولیدات موسسه رازی، ایمن سازی مناسبی در کشور صورت گرفت و در بیماری های مشترک انسان و دام، دام، آبزیان و طیور اپیدمی گزارش نشد، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم امسال نیز با تامین به موقع واکسن ها، از بحران پیش آمده عبور کنیم.