زمینه‌چینی برای راه‌اندازی دانشکده دامپزشکی:
دانشگاه آزاد میبد، بیمارستان تخصصی دامپزشکی احداث می‌کند/ ساخت بیمارستان دامپزشکی در واحدی که فاقد دانشکده دامپزشکی است! (+پی‌نوشت حکیم مهر)

حکیم مهر: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد از آغاز اقدامات لازم برای احداث بیمارستان تخصصی دامپزشکی توسط این دانشگاه در سال جاری خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از آنا، «دکتر حسین اعرافی» اهم برنامه های سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد را تشریح و اظهار کرد: احیا و توسعه مدارس سما به ویژه راه اندازی هنرستان تربیت بدنی و پیگیری طرح های تحقیقاتی برون دانشگاهی که سال گذشته کارهای مقدماتی آن به انجام رسیده ازجمله برنامه های سال جاریاین دانشگاه است.

وی، تکیه بر درآمدهای غیرشهریه ای با تداوم برون سپاری ها مانند اختصاص چند هکتار زمین به کشت گیاهان دارویی شامل آب خواه، راه اندازی بخش تحقیقات و بسته بندی طیور را از دیگر برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد در سال جاری عنوان کرد.

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد، نظارت بیشتر و مطلوب تر در راستای افزایش سطح کیفی آموزش و ارتقای کیفیت پژوهش های دانشجویی و افتتاح کلینیک تخصصی دامپزشکی و آغاز اقدامات لازم برای احداث بیمارستان تخصصی دامپزشکی در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

اعرافی بهترین دستاوردهای سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد را روند کاهشی زیاندهی با ابزارها و روش های مناسب و موفقیت در برون سپاری ها دانست.

پی‌نوشت حکیم مهر:

احداث بیمارستان تخصصی دامپزشکی در واحد دانشگاهی که فاقد دانشکده دامپزشکی است، در نوع خود از عجایب روزگار است! البته اگر با روش زمینه سازی مرحله به مرحله واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای تاسیس دانشکده دامپزشکی آشنا باشید، این عمل برایتان چندان عجیب نخواهد بود!

یک بار دیگر پاراگراف آخر اظهارات رئیس دانشگاه آزاد واحد میبد درباره بزرگترین دستاورد این واحد در سال ۹۷ را مطالعه فرمایید تا به فلسفه اصلی زمینه سازی برای تاسیس دانشکده دامپزشکی پی ببرید.

پافشاری حکیم مهر برای جلوگیری از پذیرش غیرقانونی دانشجو در واحدهای فاقد مجوز نظیر واحد بافت، برای جلوگیری از عادی شدن چنین رویه ای است؛ رویه ای که شاید بتوان آن را مهمترین علت ایجاد معضلات فعلی شاغلین حرفه دامپزشکی در کشور به شمار آورد.