در هیچ وزارتخانه‌ای بجز وزارت جهاد کشاورزی، نمایندگی ولی‌فقیه وجود ندارد/ بر تمام کشتارگاه‌های داخلی و خارجی نظارت داریم
 

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: در هیچ وزارتخانه‌ای نمایندگی ولی فقیه وجود ندارد و این امر تنها منحصر به وزارت جهاد کشاورزی است .

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «حجت‌الاسلام تقوی» در ارتباط با دلایل ادغام جهاد سازندگی در وزارت جهاد کشاورزی، گفت: با یک مصوبه مجلس شورای اسلامی همه مسئولیت‌های جهاد سازندگی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شد؛ زمانی که حضرت امام، جهاد سازندگی را تشکیل دادند، در آنجا نماینده گذاشتند که نماینده امام در شورای اصلی جهاد سازندگی فرد اصلی بود که بر همه امور نظارت داشت و در واقع نماینده اصلی امام در وزارت جهاد سازندگی به حساب می‌آمد .

وی افزود: شهید بهشتی پیشنهاد اولیه جهادسازندگی را به امام داد تا در نقاط محروم مشکلات مردم حل شود و انقلاب به حل مسائل مردم این مناطق پرداخت .

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: بعد از این که این نهاد مردمی به وزارتخانه تبدیل شد، حضور نماینده امام کمرنگ و بعد از ادغام با وزارت جهاد کشاورزی این نماینده دیگر در تصمیم‌گیری‌ها در بودجه، عزل و نصب و بازرسی هیچ نقشی ندارد .

حجت‌الاسلام تقوی در ارتباط با مسئولیت‌های اجرایی نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز گفت: ما در ارتباط با حلیت مواد غذایی مسئولیت اجرایی داریم و تا نماینده ما اجازه ندهد محصولات پروتئینی به بازار عرضه نخواهد شد .

وی با اشاره به این که بخشی از گوشت مورد نیاز از خارج از کشور تامین می‌شود، خاطر نشان کرد: نمایندگان  وظیفه دارند که قبل از واردات کشور قرمز از هر کشوری نظارت شرعی دارند و حاکمیت موظف است از ورود اغذیه حرام، اعم از مأکولات و مشروبات به بازار جلوگیری کند و در واقع یکی از راه‌های جلوگیری ما هستیم و در تمام کشتارگاه‌های داخلی و خارجی نظارت داریم  .