پیشنهاد رئیس سازمان دامپزشکی به زنجیره‌های تولید: خودتان نسبت به وارد کردن نهاده‌های مورد نیاز خود اقدام کنید (+تصاویر)

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور و آبزیان مشهد گفت: لازم است تشکل ها و زنجیره های تولید بیش از پیش تقویت شوند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور از محل نمایشگاه بین المللی دام و طیور و آبزیان مشهد، «دکتر علیرضا رفیعی پور» افزود: طی چند ماه گذشته در اقصی نقاط کشور توفیق داشتم در نمایشگاه های مختلف و مشابه شرکت کنم. برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند نمایش مناسبی از توانمندی های علمی و تکنولوژی کشور در دوران تحریم را در پی داشته است.

وی همچنین بیان داشت: جنگ اقتصادی مضرات خود را خواهد داشت اما حضور سرمایه گذاران و تولید کنندگان نشان می دهد که ما قدم هایی را به سمت خودکفایی و خود اتکایی برداشته ایم و برای برون رفت از مشکلات گریبانگیر اقتصاد کشاورزی، باید وابستگی بودجه به نفت را قطع کنیم و این امر با خودکفایی و خود اتکایی در حوزه کشاورزی، دام، طیور و آبزیان ممکن می شود.

وی گفت: ما وابستگی هایی در زمینه دام، طیور و آبزیان داریم و کلیه افراد و نهادهایی که فعالیتشان در حوزه مواد اولیه، دارو، واکسن است، باید تلاش کنند تا در این امور به خودکفایی برسیم.

رییس سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: پیشنهاد مهم من به زنجیره های تولید و صنایع وابسته این است که برای تامین نهاده های مورد نیاز خود تنها به واردکننده ها متکی نباشند بلکه خود نسبت به وارد کردن و تامین نیاز خود اقدام کنید.

رفیعی پور خاطرنشان کرد: استان های مرزی می توانند فرصت های صادراتی برای کشور ایجاد کنند و این مهم را به عنوان یک الگوی اقتصادی به نمایش بگذارند که در این صورت صادرات نیز تسهیل می شود.