رئیس کل دادگستری استان گلستان:
شناسایی گروه فساد اداری در اداره کل دامپزشکی استان گلستان/ ۳ نفر از مدیران میانی این اداره کل دستگیر شدند
 

حکیم مهر: رئیس کل دادگستری گلستان از شناسایی و دستگیری سه نفر به اتهام فساد اداری در دامپزشکی استان خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «هادی هاشمیان» اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد این افراد از سال 1392 تاکنون با سوءاستفاده از موقعیت خود با سندسازی و انعقاد قراردادهای صوری، مبالغ هنگفتی از بیت‌المال را به صورت گروهی تصاحب کرده‌اند.

هاشمیان افزود: تاکنون سه نفر از مدیران میانی این اداره کل بازداشت شده‌اند.

هاشمیان افزود: در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر تخلفات گسترده در اداره کل دامپزشکی استان، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان قرار گرفت و پس از چند ماه کار اطلاعاتی این افراد دستگیر شدند.

ابراز تاسف رئیس کل دادگستری گلستان از نظارت کم‌رنگ برخی مدیران بر زیرمجموعه خود

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: این افراد با سندسازی، پرداخت‌های نامتعارف به عنوان اضافه کار، ماموریت و سایر موارد را به حساب خودشان و گروهی از کارکنان این اداره که با هم مرتبط بودند، واریز می‌کردند.

وی ادامه داد: متهمان ممنوع‌الخروج شده‌اند و تحقیقات برای شناسایی دیگر اعضای این گروه و برآورد میزان دقیق جرایم مالی بر اساس گزارش دیوان محاسبات در دادسرای مرکز استان ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری گلستان با ابراز تاسف از نظارت کم‌رنگ برخی مدیران بر زیرمجموعه خود خاطرنشان کرد: مدیرانی که به وظایف قانونی خود مبنی بر نظارت بر زیرمجموعه، سهل‌انگاری می‌کنند منتظر برخورد قضایی باشند.