معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد:
ظرفیت پذیرش دانشجوی رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جاری کاهش می‌یابد

حکیم مهر: معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد از کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته دامپزشکی در سال تحصیلی جاری خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «دکتر محسن نفر» از تدوین سند آمایش در حوزه علوم پزشکی خبر داد و اظهار داشت: در این سند امور آموزش، پژوهش، بالینی و خدمات سلامت و نیز گسترش رشته ها را بر اساس نیاز و ظرفیت های مناطق مختلف کشور در نظر گرفته ایم و امیدواریم بتوانیم بر اساس این سند، رشته های علوم پزشکی را گسترش دهیم.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد همچنین از کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته دامپزشکی خبر داد و افزود: پیرو دستور رییس دانشگاه در رابطه با واگذاری مسئولیت ساماندهی رشته دامپزشکی به حوزه معاونت علوم پزشکی و همچنین با توجه به سیاست های «علم و فناوری» ابلاغی مقام معظم رهبری جهت افزایش کفایت و صلاحیت های علمی و حرفه ای فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی، این حوزه معاونتی اقدام به کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو کرده است.

وی افزود: هدف از کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در این رشته، کیفیت پذیرش دانشجو، توجه بیشتر به تربیت آنها و  امور آموزشی و پژوهشی در مقاطع مختلف دامپزشکی است.

نفر به برگزاری نشستی با سازمان نظام دامپزشکی و گروه تخصصی وزارت علوم در هفته گذشته در دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: در این نشست مباحث مربوط به دامپزشکی و اقدامات مختلف آموزشی و پژوهشی مختلف از جمله برگزاری المپیادهای مشترک پزشکی و دامپزشکی، پایان‌نامه‌های مشترک دامپزشکی و پزشکی، ورود رشته ها و گرایش‌های جدید، اردوهای جهادی مشترک و ... بحث و تبادل نظر شد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد گروه بورد دامپزشکی با همکاری سازمان نظام دامپزشکی و گروه تخصصی دامپزشکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شود.

وی افزود: در این جلسه بیان شد برنامه جامع ارتقای کیفی آموزش های علمی و عملی دامپزشکی با توجه به الزامات و استانداردهای کالبدی رشته دامپزشکی تدوین و اجرایی گردد.

نفر در پاسخ به سوالی مبنی بر کاهش یا افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جاری، گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو نسبت به ظرفیت مصوب سال گذشته تغییر خاصی نداشته است و بر اساس اعلام وزارت بهداشت است.  

وی بیان داشت: حضور رشته های علوم پزشکی و غیر پزشکی در کنار یکدیگر از مزایا و پتانسیل های ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می رود که کمتر در سایر دانشگاه ها دیده می شود، این مزیت از عوامل موثر در توسعه بین رشته ای در دانشگاه آزاد اسلامی است.