رئیس موسسه رازی به عنوان مجری طرح کلان سلامت محصولات غذایی معرفی شد

نشست طرح کلان سلامت محصولات غذایی با حضور معاون پژوهشی و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برگزار و رئیس موسسه رازی به عنوان مجری این طرح معرفی شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، نشست طرح کلان سلامت محصولات غذایی با حضور «دکتر کامبیز بازرگان» معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، «دکتر علی اسحاقی» رئیس موسسه رازی و نمایندگانی از موسسات کشاورزی سازمان تحقیقات در سالن زنده یاد دکتر کاوه موسسه رازی برگزار شد.

در این نشست دکتر بازرگان با بیان اینکه معاونت فناری و پژوهش سازمان تات، موضوعات مهمی که وزارت جهاد کشاورزی با آن مواجه است را استخراج کرده و در قالب بیش از 10 طرح کلان در دست بررسی و پژوهش قرار داده است، گفت: طرح کلان سلامت محصولات غذایی، طرح ردیف یک و از اولویت های ویژه معاونت پژوهش و فناوری سازمان بوده و هدایت آن نیازمند توانمندی هایی است که با توجه به دانش علمی، درایت و تجربه دکتر اسحاقی رئیس موسسه رازی، به عنوان مجری طرح کلان سلامت، معرفی شده و امور مربوط به این طرح با هدایت وی پیش خواهد رفت.

وی اظهار کرد: گرچه این کار جدیدی است اما با توجه به دانش و تخصص دکتر اسحاقی، مطمئن هستیم کار از انسجام خوبی برخوردار خواهد بود و امیدواریم با همکاری و هم افزایی سایر اعضا، ساختار این طرح شکل گرفته و به عنوان الگویی برای مگا پروژه های دیگر قرار گیرد.

 معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات با بیان اینکه تنوع محصولات و شرایط به انتخاب موسسات دنبال خواهد شد، تاکید کرد: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اولویت ویژه طرح های کلان را دنبال می کند و دفتر امور پژوهشی این سازمان به طور کامل در کنار طرح های کلان خواهد بود.

این نشست به منظور تخمین میزان باقی مانده سموم یا مواد آلاینده در محصولات غذایی برگزار و مقرر شد، ویژگی های محصولات غذایی و استانداردهای نمونه برداری برای هر محصول تعریف و مشخص شود.

طرح کلان سلامت محصولات غذایی از طرح های معاونت پژوهشی و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی است و با هدف تولید محصولات غذایی سالم از طریق پایش محصول سالم، تدوین شده است.

 در این طرح پایش سالم محصولات پرمصرف دامی شامل شیر، گوشت، تخم مرغ و عسل؛ محصولات باغی مانند پیاز، سیب زمینی، گوجه فرنگی، برنج و میوه جات از جمله سیب درختی، گلابی، خیار و ... بررسی و برای هر کدام پروپوزال تهیه خواهد شد.