طی عملی انسان‌دوستانه و کاملاً رایگان:
عمل جراحی آب مروارید بر روی چشم یک قلاده سگ بی‌سرپرست توسط چشم‌پزشک تبریزی انجام شد (+تصاویر)

حکیم مهر: عمل آب مروارید چشم بر روی یک قلاده سگ بی سرپرست در تبریز توسط «دکتر بهنام غفار زاده»، چشم پزشک و جراح انجام شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «دکتر بهنام غفارزاده» در تشریح این خبر اظهار کرد: دیروز، جراحی آب مروارید بر روی این سگ دو ساله بی سرپرست که اهالی جلفا او را بیرون از شهر پیدا کرده‌اند، انجام و چشمان حیوان پس از اتمام عمل، لنز گذاری می‌شوند.

وی افزود: تعدادی از اهالی جلفا این سگ را بیرون از شهر پیدا کرده و پس از مراقبت از سگ بیمار متوجه نابینایی او شده‌ و دامپزشک نیز تشخیص آب مروارید هر دو چشم را داده است.

«دكتر زهرا موسوی» متخصص بیهوشی این عمل جراحی نیز در این خصوص بیان کرد: اعمال جراحی چشم حیوانات تا حدودی در ایران انجام شده و عمل آب مروارید جزو عمل‌هایی است که کمتر انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: نوع آب مروارید چشم این حیوان کاملا پیشرفته بود و لنزهای مورد نیاز در این جراحی توسط نفرات یابنده حیوان خریداری شده است.

«علی ولایی» یکی از همراهانی که این قلاده سگ را به منظور انجام عمل آب مروارید چشم به مطب چشم پزشک تبریزی آورده است نیز به ایسنا گفت: این حیوان را پنج ماه قبل از محوطه یک باغ و در حالتی بسیار نحیف به دلیل گرسنگی، پیدا کردیم.

وی افزود: پس از خوگیری حیوان به ما، او را به نزدیکی محل کارمان آورده و در آنجا به او رسیدگی کرده و پس از مدتی متوجه شدیم که چشمان حیوان بینایی ندارد و همین مشکل نیز سبب سقوط سگ به حوض یا دیگر نقاط می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از کمک هزینه‌های جراحی این حیوان را دوستان و آشنایانمان در جلفا پرداخت کرده و لنزها را نیز خانم «زهرا مختاری» دیگر حامی این حیوان تهیه کرده و عمل جراحی از سوی چشم پزشک به طور کاملا رایگان انجام می‌شود.