علی‌رغم تلاش دامپزشکان بیمارستان دامپزشکی دانشگاه تهران، توله خرس مصدوم گلستان تلف شد
 

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط زیست از تلف شدن یک توله خرس مجروح که از استان گلستان به تهران منتقل شده بود، خبر داد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست، «دکتر شهاب‌الدین منتظمی» با اعلام این خبر گفت: این توله خرس حدودا هفت ماهه، روز سه‌شنبه توسط گردشگران در جاده زیارت استان گلستان مشاهده شد که توسط همکاران اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان زنده‌گیری شد .

وی ادامه داد: علایم ظاهری اولیه از آسیب‌دیدگی در ناحیه یکی از پاها و عدم توانایی در حرکت دادن اندام‌های خلفی حکایت داشت؛ به همین دلیل توله خرس به تهران منتقل شد و صبح چهارشنبه به پارک پردیسان رسید .

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش تصریح کرد: طی هماهنگی‌های انجام شده، توله خرس به بیمارستان دامپزشکی دانشگاه تهران منتقل شد و تحت اقدامات تشخیصی و سی‌تی اسکن قرار گرفت .

وی افزود: متاسفانه مشخص شد که حیوان مورد اصابت ساچمه قرار گرفته و با توجه به اندازه ساچمه‌ها، به نظر می‌رسد که دو نوع ساچمه مختلف به طرف حیوان شلیک شده است .

به گفته منتظمی، یکی از ساچمه‌ها که اندازه بسیار کوچکی داشت، وارد کانال نخاعی توله خرس شده و موجب شده بود تا توانایی حرکت اندام‌های خلفی و پاها را نداشته باشد .

وی گفت: از صبح پنج‌شنبه حال توله خرس رو به وخامت گذاشت و متاسفانه به دلیل شدت جراحات و با وجود تلاش تیم دامپزشکی، این توله خرس تلف شد .