رهاسازی انبوهی از تلفات مرغ گوشتی در حاشیه یکی از جاده‌های روستایی شهرستان اردستان
 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان ضمن هشدار درخصوص رهاسازی تلفات مرغ صنعتی در طبیعت، گفت: در راستای حفظ و حراست از سرمایه های کشور و همچنین ارتقای سطح سلامت عمومی جامعه، شبکه های دامپزشکی به صورت شبانه روزی نسبت به پایش و مراقبت بیماری های دام و طیور اقدام می نمایند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان، «دکتر میثم استکی» در تشریح جزییات این خبرگفت: با توجه به گزارش واصله به این شبکه مبنی بر تخلیه و رهاسازی انبوهی از تلفات مرغ گوشتی در حاشیه یکی از جاده های روستایی شهرستان در اسرع وقت کارشناسان شبکه به محل عزیمت و با توجه به حساسیت موضوع و خطر جدی تهدید بهداشت جامعه و حمایت از سرمایه های کشور، با تشکیل یک گروه تخصصی پیگیری موضوع، نسبت به کاوش های لازم برای ردیابی منشا تلفات، شناسایی متخلفان و همچنین دفن بهداشتی اقدام صورت گرفت.

 وی تصریح کرد: متاسفانه برخی مرغداران تلفات واحدهای مرغداری را بدون رعایت ضوابط بهداشتی در حاشیه جاده تخلیه کرده و موجب بروز خسارات اقتصادی عمده به دیگر واحدهای پرورش طیور می شوند.

 دکتر استکی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان اردستان از نظر آمار مرغداری های صنعتی جزو شهرستانهای مطرح در سطح استان است لذا مراقبت و کنترل بیماری های طیور و بهداشت منطقه از حساسیت ویژه ای برخوردار است که این مهم نیازمند کمک رسانی و همکاری سایر دستگاه های نظارتی شهرستان می باشد.

 رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان در پایان افزود: رهاسازی تلفات طیور در طبیعت به دلیل ایجاد آلودگی زیست محیطی و اشاعه بیماری های طیور، تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی شده و با افراد خاطی طبق ضوابط برخورد قانونی صورت می گیرد.