از سوی روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور:
اسامی ۳۹ تن از برگزیدگان مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی اعلام شد (+تصاویر)

حکیم مهر: ۳۹ مدیر، کارشناس، بهره‌بردار نمونه دولتی و غیردولتی و همچنین مصدومین فعالیت‌های فنی دامپزشکی در آیین روز ملی دامپزشکی مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، یکی از اتفاق‌های مورد توجه و دلگرم‌کننده برای زحمتشکان حوزه دامپزشکی، رویکرد تشویقی این سازمان در این آیین مهم و ملی به عملکرد مدیران، کارشناسان و بهره بردارانی است که کارنامه ستودنی در حیطه انجام وظایف خود که بیشتر آنها در شرایط سخت و دشوار اقلیمی و محدودیت‌های امکانات بوده داشته اند.

در این میان، از بین چهره‌های دولتی سازمان دامپزشکی کشور، شاید همانطور که کارنامه فعالیت‌های اداره کل دامپزشکی استان کردستان طی یک‌سال گذشته نشان داد و انصافا چندان غیرقابل پیش‌بینی هم نبود، معرفی «دکتر مجتبی ورمقانی» مدیرکل دامپزشکی این استان به عنوان مدیرکل نمونه کشوری بود.

در این بین دکتر «محمد رشتی‌باف» معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی، «دکتر صدیقه کاظمی‌نیا» معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمان، «دکتر اردلان مظاهری» کارشناس اداره کل دامپزشکی استان اصفهان و «مسعود بقایی کردیانی» در سایر رده‌ها از اداره کل دامپزشکی استان البرز نیز دیگر همکاران حوزه دولتی بودند که به عنوان نمونه‌های دولتی سازمان دامپزشکی کشور در مراسم امسال نایل آمدند.

بنابراین گزارش، نمونه‌های غیردولتی و دستگاه‌های همکار نیز از سایر ایده هایی است که ستاد بزرگداشت روز ملی دامپزشکی کشور برای این مراسم تدارک دیده بود تا این دسته از اعضای خانواده دامپزشکی کشور نیز بدانند که عملکرد آن‌ها دیده می‌شود.

در بین اسامی این فهرست، «سرهنگ دکتر کیوان کوهیان افضل» رئیس آزمایشگاه کنترل مواد غذایی نیروی زمینی ارتش، «دکتر میرمحسن حسینی قمی» معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی و «دکتر سید کاظم شهدایی» (وزارت دفاع) که با عنوان جانشین مرکز خرید خدمت معاون آماد و پشتیبانی نیروی انتظامی در حال خدمت به حوزه دامپزشکی هستند؛ «دکتر زاهد شیخ عباسی» (کلینیسین طیور)، «دکتر علی تقی‌پور» (کلینیسین دام کوچک)، «دکتر علی اکبر کلانتری» (کلینیسین دام بزرگ)، «دکتر فرهاد حکیمانه» مسئول فنی – بهداشتی، «دکتر بابک دیلمقانی» (داروخانه دامپزشکی)، «پدرام عطایی» (مایه کوب)، «دکتر تابع بردبار» (رئیس نظام دامپزشکی استان فارس)، «خدیجه اسدی» (کارشناس استان گیلان) و «دکتر نگین مظفری» (کارشناس بازدید) نمونه‌های غیر‌دولتی و دستگاه‌های همکار بودند که از آن‌ها تجلیل بعمل آمد.

اما در ادامه مراسم، 9 بهره‌بردار نمونه نیز به روی محل اجرای سالن خوشه رفتند تا تندیس‌های خود را از دستان مقامات مدعو و میزبان مراسم دریافت کنند. «دکتر امیر عباسعلی‌زاده»، «مهندس مجتبی رسولی»، «حاج آقا محسن باقر زاده»، «اکبر دریا سفر»، «محسن محسنی هماگرانی»، «رضا وهابلی»، «مصطفی زندیه»، «احمد خان‌بیگی» و «نادر رضانوری» مدیران شرکت‌هایی بودند که به عنوان بهره‌برداران نمونه سازمان دامپزشکی کشور مورد تجلیل قرار گرفتند.

اما یکی دیگر از بخش‌های آیین تجلیل در این روز ملی و مبارک برای امنیت غذایی و بهداشت عمومی کشور که در عین زیبایی گرامیداشت فداکاری‌های آن‌ها، اندوهی خاص را نیز بر جان و دل حاضران ‌نشاند؛ تجلیل از 4 مصدوم فعالیت‌های فنی دامپزشکی که میزان شدت آسیب دیدگی آنها از  36 مصدوم دیگر شدیدتر ‌بود.

«دکتر سعید راعی» از استان اصفهان جهت شکستگی زانو ساق پای چپ حین تست مشمشه؛ «کیومرث محبی» از همدان جهت ابتلا به تب مالت در 6 مورد و 9 مورد نیز ercp  و پیوند کبد؛ «مجتبی خسروی» از تهران جهت حمله گاومیش در جریان کمک به سیل‌زدگان خوزستان و «حبیب‌اله علایی‌بخش» از مازندران که حین واکسیناسیون دچار آسیب دیدگی و بعلت عفونت، انگشت‌های پای وی از دست رفت، از جمله عزیزانی بودند که نشان دادند پیشه دامپزشکی یکی از پیشه‌های پرمخاطره است که مصدومیت‌های شدید آن می‌تواند چه آثار تلخ ماندگاری را برای این مصدومان و خانواده‌های آنها بجا بگذارد.

اما نوع فعالیت‌های ادارات کل دامپزشکی استان‌های درگیر با سیل و زلزله از جمله اقداماتی بوده که سطح کمی و کیفی خدمات آن در انواع تریبون‌های رسمی و غیررسمی سایر دستگاه‌های کشوری از جمله وزارت بهداشت مورد تجلیل واقع شده است و در واقع اقدامات قبل، حین و پس از حادثه نیروهای این سازمان، از بروز خسارات سنگین‌تر اقتصادی و انسانی پیشگیری کرده است.

در این فهرست نیز از «دکتر سید حسین رضوانی» مدیرکل دامپزشکی، «دکتر زینب محمدخانی»، «دکتر مصطفی کنارکوهی»، «دکتر غلامرضا محراب» از ادارات کل دامپزشکی استان‌های مازندران، لرستان، خوزستان و گلستان؛ و «دکتر کامیار محمدزاده»، «دکتر احسان موسوی»، «دکتر هدایت الله تقویان‌پور» و «دکتر مهران شکیبایی» روسای سازمان‌های نظام دامپزشکی استان‌های کرمانشاه، لرستان، خوزستان و گلستان جهت فعالیت‌های موثر در مقابله با سیل و در نهایت «دکتر امیر حاج محمدی» مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه جهت مقابله با زلزله از دیگر همکاران خانواده دامپزشکی بودند که مورد تجلیل قرار گرفتند.