رئیس سازمان دامپزشکی کشور خبر داد:
تشکیل دبیرخانه پیگیری موانع کسب و کار تولیدکنندگان و بهره‌برداران در سازمان دامپزشکی کشور
 

حکیم مهر: رئیس سازمان دامپزشکی کشور در دیدار با نمایندگان تشکلهای تولیدی و بهره برداران خدمات دامپزشکی، ضمن اعلام رسمی تشکیل دبیرخانه پیگیری موانع دست و پاگیر تولیدکنندگان در این سازمان، از آنها خواست تا  مشکل واحد تولیدی‌شان را بصورت کتبی به این دبیرخانه اعلام کنند تا در ادامه با اعزام تیم بررسی از ستاد سازمان و استقرار در محل آن شرکت تولیدی (حتی در سطح معاون سازمان)، موانع تولید و کسب و کار رفع و رجوع شده و تکلیف آن بشکل اساسی، روشن و نهایی شود .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر علیرضا رفیعی‌پور» رئیس این سازمان دامپزشکی کشور در نشستی صمیمانه با نمایندگان تشکلهای تولیدی کشاورزی و صنایع غذایی کشور ضمن اشاره به اهمیت حمایت از رونق تولید گفت: در این رابطه باید دستورالعمل‌های دست و پاگیر و غیرضروری حذف شود یا بشکلی تسهیل‌کننده بازنگری شوند تا خواسته‌های قانونی تولیدکنندگان ارتقا یابد .

وی  با بین اینکه طی 2 سال اخیر حداکثر  پیگیری جهت رفعِ موانع تولید از پیش پای تولیدکنندگان با رفع بروکراسی اداری و تسهیل فرایند انجام خدمات بعمل آمده است اما به طور قطع کافی نبوده و لازم است اقدامات بیشتری انجام شود، افزود: کارشناسان سازمان دامپزشکی باید به شما عزیزان به چشم رزمندگان خط مقدم جبهه تولید نگاه کنند .

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه همواره در تمام مجموعه‌های تولیدی و خدماتی در مقابل "تغییر"، مقاومت شده و می‌شود، تصریح‌کرد: در این میان باید شما تولیدکنندگان عضو مجموعه ملی تولیدی کشور حلِ موانع تولید و اجرای دستورالعمل را با جدیت پیگیری کنید و هرگونه کندی پیشبرد امور در سلسله مراتب کارشناسی طی شش ماه و یک سال اخیر را به صورت کتبی از طریق دبیرخانه به مراجع بالاتر اداری سازمان انتقال دهید .

رفیعی‌پور با بیان اینکه جلسه امروز "نشستی حمایتی" تلقی خواهد شد، ضمن اعلام رسمی تشکیل دبیرخانه پیگیری موانع دست و پاگیر تولیدکنندگان، از آنها خواست تا مصادیقِ کُندیِ رفع مشکل و موانع کار خودشان را بصورت کتبی اعلام کنند تا در ادامه با اعزام تیم بررسی از ستاد و استقرار در محل آن شرکت تولیدی (حتی در سطح معاون سازمان)، موانع تولید و کسب و کار رفع و رجوع شده و تکلیف آن به شکل اساسی روشن و نهایی شود .

وی از تشکلها خواست تا به اتفاق مگافارم‌ ها و زنجیره‌های تولیدی در زمینه خرید نهاده‌های دامپزشکی مورد نیاز که در مقایسه با سایر نهاده‌ها مانند ذرت و کنجاله و ... حجم زیادی هم نمی‌گیرد، اقدام کنند .

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در پایان با تاکید مجدد بر اهمیت تسریع در اجرای قانون رفع موانع تولید تصریح کرد: در عین حال که باید تلاش کنیم تا جهت کاهش واردات، انواع نهاده‌ها و داروها و واکسنها و ریزمغذی‌ها را در کشور تولید کنیم و به خوداتکایی در تولید نهاده های مورد نیاز دست پیدا نماییم .