رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
خبری که در شبکه‌های اجتماعی به نقل از بنده مبنی بر استفاده از تریاک در غذای مرغ به منظور افزایش وزن آنها منتشر شده، کذب محض است
 
 

حکیم مهر: رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: خبر استفاده از ماده مخدر در غذای مرغ برای افزایش وزن آنها، کذب محض است .

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، «دکتر  علیرضا رفیعیپور» گفت: خبری که در شبکه‌های اجتماعی به نقل از بنده مبنی بر استفاده از مادهای مخدر (تریاک) در غذای مرغ به منظور افزایش وزن آنها منتشر شده، کذب محض است .

وی افزود: مطالبی که درباره مصرف این ماده مخدر توسط مرغ‌ها مطرح شده است هیچ دلیل و مستندی ندارد و موارد ذکر شده در این خصوص خندهدار است .

رفیعی‌پور گفت: سازمان دامپزشکی کشور از طریق مراجع قضایی پیگیری‌های لازم برای برخورد قانونی با افرادی که این اخبار کذب را منتشر کردهاند، در دستور کار دارد .

وی با اشاره به اینکه این سازمان از حوزه تولید در مرغداری‌ها تا پرورش، کشتار و توزیع نظارت کامل دارد، افزود: تا کنون با هیچ موردی مبنی بر استفاده از ماده مخدر در غذای مرغ مواجه نشدهایم و هر کس چنین ادعایی دارد باید آن را به اثبات برساند .

رئیس سازمان دامپزشکی کشور خاطر نشان کرد: قطعاً اگر چنین مواردی وجود داشت، سازمان دامپزشکی با آن مواجه می‌شد و نکته جالب این است که بنده مصاحبه‌ای به این شکل با هیچ رسانه‌ای نداشتم .