واکسیناتور دامپزشکی اسدآباد در حین انجام وظیفه بر اثر حمله سگ مجروح شد (+عکس)
 
 

حکیم مهر: واکسیناتور اداره دامپزشکی اسدآباد در حین انجام وظیفه مجروح شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی اسدآباد، «دکتر عادل بصیری محمدپور» رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان در شرح جزئیات این خبر اظهار داشت: «بهمن عذاریان» یکی از کارمندان وظیفه شناس اداره دامپزشکی اسدآباد هنگام مایه کوبی دام های سنگین بر علیه بیماری لمپی اسکین در یکی از روستاهای شهرستان با حمله یک قلاده سگ دچار حادثه گردید.

وی با بیان اینکه این حادثه موجب جراحت دست این واکسیناتور شده است، با ابراز همدردی با همکار آسیب دیده و آرزوی سلامتی برای وی، گفت: کارکنان دامپزشکی سربازان گمنام عرصه بهداشت و سلامت بوده و در خط مقدم بیماری های مشترک بین انسان و دام قرار دارند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: این حادثه بار دیگر سختی های کار دامپزشکی را نمایان کرد، چرا که کار با حیوانات همیشه با احتمال خطر (از جمله خطر ابتلا به بیماریهای مشترک، مصدومیت های شدید ناشی از گزش و حمله حیوانات و...) همراه است و تنها چیزی که باعث می شود افراد با این گونه خطرها مواجه شوند، حس وظیفه شناسی و خدمت به جامعه است.

این مقام مسئول گفت: پس از این گازگرفتگی، مجروح بلافاصله به بیمارستان قائم(عج) اسدآباد منتقل و اقدامات کامل پیشگیرانه و درمانی انجام گرفت.

وی در پایان به همشهریان عزیز توصیه کرد در صورت هر گونه حیوان گزیدگی در اسرع وقت به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه نمایند.