در آستانه آغاز سال نو:
پیام تبریک رئیس سازمان دامپزشکی کشور به مناسبت نوروز ۱۳۹۹
 
 

حکیم مهر: «دکتر علیرضا رفیعی پور» رییس سازمان دامپزشکی کشور به مناسبت فرارسیدن نوروز سال 1399 خورشیدی، پیام نوروزی خطاب به خانواده دامپزشکی کشور صادر کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در متن این پیام آمده است:

یا مُقَلّب القُلوب وَ الاَبصار

یا مُدَبّر الیل وَ النَهار

یا مُحَول الحَول وَ الاَحوال

حَوِّل حالَنا اِلی اَحسَن الحال

اگر چه در این ایام نزدیک به پایان سال 98، مردم فداکار ایران در حال دست و پنجه نرم کردن با بیماری کووید 19 ناشی از کروناویروس هستند و در این میان جمعی از هموطنان عزیزمان از جمله در خانواده بزرگ دامپزشکی داغدار از دست دادن برخی از عزیزان اعضای خانواده، دوستان و همکاران شده اند، اما همگان نیک میدانیم طلیعه بهار طبیعت در سال 99 خورشیدی، حکمت خاص خود را در شادی‌بخشی و تزریق امید دوباره در تمام ادوار تاریخی برای این سرزمین کهن داشته و دارد. «ایثار» یکی از جلوههای زیبای بارز آزمون جدید و بزرگ کرونا برای ملت صبور و مقاوم ایران است. ملتی که در آزمونهای مختلف و دشوار سربلند بیرون آمده اند، این بار نیز با مراعات توصیه‌ها و اقدامات بهداشتی و همکاری و ایثار ملی به مانند کوهی استوار در مقابل هجمه تشدید هر دو جبهه تحریمهای ظالمانه و خسارت‌های جانی و مالی ناشی از کروناویروس خواهند ایستاد و به لطف الهی بزودی آن را شکست خواهند داد. کما اینکه این آزمون بزرگ بر همه ما آشکار می‌سازد که رعایت برخی نکات بهداشتی و سرمایه‌گذاری پیشگیرانه در زمینه بیماری‌های انسانی و بیماری‌های مشترک تا چه اندازه ارزشمند است و سرمایه‌گذاری در هر دو حوزه بهداشت و سلامت انسان و دام و فراورده های با منشأ دامی تا چه مقدار به امنیت و آرامش روانی همگان یاری می‌رساند.

لذا ضمن تبریک ویژه خدمت دامپزشکان، سایر رده‌های دامپزشکی، استادان و دانشجویان و پژوهشگران و فعالان بخش خصوصی اعم از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان نهاده‌ها و داروهای حوزه دامپزشکی و رسانه‌هایی که با نگاه پردغدغه و قلم‌های خود در طول سال گذشته سازمان دامپزشکی کشور را در حراست از سرمایههای دامی کشور یاری کردند؛ از ایشان سپاسگزاری می نمایم؛ عزیزانی که در هر 2 سنگر بخش های دولتی و خصوصی، تشکلهای صنفی و دانشگاهی توانستند با وجود برخی تنگناهای ناشی از فشار تحریم‌های تحمیلی که در سال جاری دوچندان نیز شد، خدمات موثری را در جهت مقابله با بیماری‌ها، تامین بهداشت عمومی، ارتقای سلامت غذایی، صیانت از سرمایه دامی و رونق و پویایی صادرات دام و فرآوردههای آن به انجام برسانند.

همچنین لازم می‌دانم از تمام همکارانم در این سازمان، ادارات کل و ادارات دامپزشکی در تمام شهرستان‌ها و بخش‌ها که در سال گذشته با همیاری دامپزشکی بخش دولتی و فعالان بخش خصوصی و تشکل های صنفی، موفقیت‌های بزرگ و ستودنی را در حیطه دامپزشکی رقم زدند، سپاسگزاری نمایم؛ سالی که آغاز آن با توفیق در پیشگیری از خسارات بیشتر ناشی از بیماریهای واگیر و مشترک انسان و دام در مناطق سیل زده همراه بود و در ادامه نیز با کسب کرسی ریاست منطقه آسیا و خاوردور سازمان جهانی بهداشت دام ( OIE) برای جمهوری اسلامی ایران با غرور و افتخار همراه شد.

در پاین ضمن آروزی سلامتی و تندرستی برای کلیه همکاران و ملت بزرگ ایران، از خدواند متعال آمرزش الهی برای درگذشتگان این ایام و صبر جزیل برای خانواده این عزیزان بویژه در خانواده بزرگ دامپزشکی را مسئلت می نمایم.