عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس:
نگهداری حیوانات خانگی از جمله سگ در منازل ممنوع شود!
 
 

حکیم مهر: عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه احتمال دارد کرونا بیماری باشد که بین حیوانات و انسان مشترک باشد، پیشنهاد کرد تا نگهداری حیوانات خانگی از جمله سگ ممنوع شود .

به گزارش حکیم مهر به نقل از عصر شهروند، «سید محمدجواد ابطحی» نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصر شهروند با اشاره به مثبت شدن تست کرونای ۲ سگ در کشور هنگ کنگ گفت: با توجه به اینکه این احتمال وجود دارد که بیماری کرونا بین انسان و حیوان مشترک باشد، باید نگهداری حیوانات خانگی از جمله سگ ممنوع شود و دولت مانع سگ گردانی در خیابانها شود.

وی افزود: دولت وقتی حرم ها، نماز جمعه، مدارس، مساجد، فروشگاهها، ورزشگاهها، نمایشگاهها و… را تعطیل کرد، نمی توانند نگهداری سگ را ممنوع کنند؟

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر این بیماری بین انسان و حیوان مشترک باشد دیگر به هیچ وجه قابل کنترل نیست. بخصوص اینکه این بیماری بین حیوانات حلال گوشت هم رواج یابد، دیگر فاجعه خواهد شد.

ابطحی افزود: دولت، وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی باید سریعا اقدام کنند و مانع سگ گردانی در خیابانها و حتی نگهداری در منازل شوند.

در روزهای گذشته خبری منتشر شد که نتیجه آزمایش کرونای دومین سگ نیز مثبت شد.

نتیجه آزمایش کرونای دومین سگ در «هنگ‌ کنگ» درست چند روز بعد از آن مثبت شده است که اولین سگ مبتلا به این ویروس مرگبار جان خود را از دست داد.

با اینحال، مقام‌های هنگ کنگ تصریح کرده‌ند که در حال حاضر هیچ شواهدی موجود نیست که نشان دهد حیوانان می‌توانند منبع این ویروس مرگبار باشند یا اینکه در نتیجه ابتلا به آن بیمار شوند.

پی‌نوشت حکیم مهر:

اظهارات این نماینده مجلس شورای اسلامی در حالی صورت می گیرد که تا کنون هیچ مدرک علمی مبنی بر ابتلای حیوانات خانگی به بیماری کووید-19 گزارش نشده است.