رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد خبر داد:
کارشناس دامپزشکی شهرستان بویراحمد در حین انجام وظیفه مورد توهین، هتک حرمت و ضرب و شتم قرار گرفت
 
 

حکیم مهر: کارشناس دامپزشکی شهرستان بویراحمد در حین انجام وظیفه با توهین و هتک حرمت عامل توزیع مرغ تاریخ گذشته مواجه شده و مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد، «دکتر علی روئین تن» رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد با اعلام این خبر گفت: در بازدید سر زده شب گذشته کارشناسان دامپزشکی این اداره از یک واحد کشتارگاهی طیور، مقدار 400 کیلوگرم مرغ تاریخ منقضی که در حال آماده سازی برای بسته بندی مجدد بود را کشف و ضبط کردند.

وی افزود: کارشناس دامپزشکی بویراحمد در حین انجام وظیفه و بررسی های کارشناسی با توهین و هتک حرمت عامل توزیع مرغ و مالک محموله در محل مواجه شد و در ادامه توسط این فرد مورد ضرب و شتم قرار گرفت، تا جایی که منجر به دخالت پلیس گردید و این درگیری با ورود پلیس به محل خاتمه یافت.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد همچنین اظهار داشت: کنترل بهداشتی فرآورده های خام دامی جزء رسالت های اصلی دامپزشکی بوده و در حال حاضر با توجه به شیوع کرونا ویروس و تعطیلی مراکز عرضه، تشدید اقدامات بهداشتی و ضوابط قرنطینه ای و امنیت زیستی ضروری می باشد.

دکتر روئین تن  خاطر نشان کرد: سازمان دامپزشکی، سلامت و امنیت غذایی مردم را با هیچ چیزی عوض نمی کند و این قبیل اقدامات، کوچکترین خدشه ای در انجام وظایف محوله و خدمت رسانی به مردم ایجاد ننموده و ما را در این مسیر مصمم تر خواهد نمود.

شایان ذکر است، گزارش مربوط با حضور نیروی انتظامی تهیه و پرونده اولیه با حضور مسئول حراست اداره کل دامپزشکی استان به مراجع قضایی جهت رسیدگی ارجاع گردید.

کهگیلویه و بویراحمد دارای 3 باب کشتارگاه صنعتی طیور با ظرفیت 6000 قطعه کشتار روزانه تحت نظارت های بهداشتی و شرعی اداره کل دامپزشکی استان مشغول به  ارائه خدمت می باشند.