انتصاب «دکتر ابوالفضل حمزه‌لوییان» به عنوان رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اراک

طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان، «دکتر ابوالفضل حمزه لوییان» به عنوان رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اراک معرفی شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، ظهر امروز در مراسمی با حضور جمعی از مسوولان مراسم تکریم و معارفه رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اراک برگزار و «دکتر ابوالفضل حمزه لوییان» به سمت رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اراک منصوب شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی در این مراسم به اهمیت نقش و وظایف اداره کل دامپزشکی اشاره کرد و تحقق وظایف اشاره شده را باعث ارتقاء سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه دانست.

«دکتر محسن شانقی» همچنین به تشریح وظایف دامپزشکی در خصوص پیشگیری از بیماری‌های دامی و مشترک بین انسان و دام از قبیل لمپی اسکین و تب کریمه کنگو و ...، نظارت بر فرآورده‌های خام دامی، کنترل و پیشگیری بیماری‌های دامی پرداخت و نظارت بر فرآورده‌های خام دامی و ارتقا سطح سلامت و بهداشت جامعه را از وظایف خطیر دامپزشکی دانست.

وی نقش دامپزشکی در ورود به بازارهای جهانی و صادرات فرآورده‌های خام دامی به خارج از کشور را منوط به تایید بهداشتی دامپزشکی دانست و افرود: هر ساله از استان مرکزی فرآورده‌های خام دامی متفاوتی بر حسب مازاد بر مصرف کشور به خارج صادر می‌شود.

شانقی افزود: حمزه لوییان یکی از نیروهای با تجربه و دارای تعهد کاری بالا می‌باشد که امید است با همت مضاعف به رفع مشکلات بهره بردان خدمات دامپزشکی بپردازد.

در این مراسم با اهدا لوح از زحمات «دکتر محمدرضا جوانمرد» رئیس سابق تقدیر و دکتر ابوالفضل حمزه لوییان به عنوان رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اراک معرفی شد.