گزارش اختصاصی حکیم مهر از انتخابات هیات مدیره جامعه دامپزشکان ایران:
اعضای هیات مدیره جدید جامعه دامپزشکان ایران انتخاب شدند (+تصاویر)

حکیم مهر- محسن طاهرمیرزایی: مجمع عمومی انتخابات جامعه دامپزشکان ایران با حضور نماینده وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و استقبال دامپزشکان پیشکسوت و جوان کشور برگزار و اعضای جدید هیات مدیره انتخاب شدند.

رئیس جامعه دامپزشکان ایران در گفت‌وگو با حکیم مهر ضمن ابراز خرسندی از میزان استقبال دامپزشکان از این مجمع، گفت: «میزان استقبال بدون برگزاری کنگره خیلی بهتر از آن چیزی بود که بنده تصور می‌کردم، کمااینکه اصولا همیشه رای‌های بالای ۱۰۰ را در کنگره‌ها داشتیم، اما امروز ۱۷۱ برگ رای از ما گرفته شد که ۱۶۹ رای را داخل صندوق انداختند.»

«دکتر پیام محبی» با بیان اینکه تعداد کاندیداها نسبتا کم بود، تصریح کرد: «اما کاندیدها از طیفی جالب و تقریبا از همه گروه‌ها بودند. واقعا نمی‌توان گفت که از جناح خاصی رای آوردند و این یک حسن است و جای تبریک به هیات مدیره جدید دارد.»

وی با بیان اینکه ۱۱ نفر از اعضای منتخب عضو اصلی هیات مدیره، هفت نفر عضو علی‌البدل و دو نفر هم بازرس هستند، خاطرنشان کرد: «این افراد باید یک جلسه برگزار و از میان اعضای خود، یک نفر را به‌عنوان رئیس،َ یک نفر نایب رئیس، یک نفر خزانه‌دار و یک نفر دبیر انتخاب کنند. همچنین طبق قانون هیات مدیره پیشین، اعضای پیشین هیات مدیره می‌بایست در یک فرصت سه ماهه، مسئولیت‌های خود را به هیات مدیره جدید تحویل دهند که ما سعی می‌کنیم در اسرع وقت این کار را انجام دهیم.»

رئیس جامعه دامپزشکان ایران در توضیح علت عدم کاندیداتوری خود در این انتخابات، گفت: «بنده بیشتر از دو دور عضو هیات مدیره بودم و دو دور هم رئیس جامعه بودم که همین‌جا از کسانی که به من اعتماد کردند، تشکر می‌کنم، اما دیگر بس است. ما باید یاد بگیریم و این نوعی تمرین دموکراسی است که به هیچ کدام از مشاغل در جهان نگاه مادام‌العمر نداشته باشیم. امیدوارم دوستان دیگر هم همیشه چنین مساله‌ای را مدنظر قرار دهند.»

وی ادامه داد: «مدت زمان فعالیت هیات مدیره قبلی به دلیل پاندمی کرونا، دو سال طولانی‌تر شد. ما باید این مجمع را در سال ۹۹ برگزار می‌کردیم اما الان سال ۱۴۰۱ است. به هر حال من هر کاری را که در توانم بود کردم و حتما دوستان دیگر با انگیزه‌های جدید می‌آیند و این خوب است. مساله دیگر اینکه در میان هیات مدیره جدید، از اعضای هیات مدیره های قبلی هم هستند و خود این باعث می‌شود که دانش هیات مدیره قبلی به هیات مدیره جدید منتقل شود.»

دکتر محبی در پایان گفت: «به همه منتخبین جدید هیات مدیره و همه اعضای صنف تبریک می‌گویم و از کسانی که در این شرایط آمدند و در انتخابات شرکت کردند، تشکر می‌کنم. کسانی که رای نیاوردند و علی‌البدل هستند، می‌توانند همکاری کنند و افرادی که رای نیاوردند نیز می‌توانند در دوره‌های بعد شرکت کنند.»

گفتنی است در پایان رای‌گیری مجمع جامعه دامپزشکان ایران، نتایج زیر به دست آمد:

اعضای اصلی هیات مدیره:

- دکتر فرهاد موسی‌خانی با ۱۴۱ رای، اول

- دکتر رضا کسروی با ۱۲۱ رای، دوم

- دکتر فرج‌الله ادیب هاشمی با ۱۱۵ رای، سوم

- دکتر سیامک گوهرخای با ۱۰۹ رای، چهارم

- دکتر محمدکاظم کوهی با ۱۰۸ رای، پنجم

- دکتر عباس برین با ۱۰۷ رای، ششم

- دکتر فرهنگ ساسانی با ۱۰۱ رای، هفتم

- دکتر فروزنده بروجردی با ۹۹ رای، هشتم

- دکتر بیژن امیدی با ۹۸ رای، نهم

- دکتر محمد عبدالشاه با ۸۹ رای، دهم

- دکتر انعام شکری با ۷۴ رای، یازدهم

اعضای علی‌البدل هیات مدیره:

- دکتر آیدین کسالایی با ۶۶ رای، دوازدهم

- دکتر علی بوبهمنش با ۵۲ رای، سیزدهم

- دکتر امیرعلی امیری با ۴۹ رای، چهاردهم

- دکتر سید علی غفوری با ۳۰ رای، پانزدهم

- دکتر حسن احمدی با ۲۴ رای، شانزدهم

- دکتر جمشید قشلاقی با ۲۰ رای، هفدهم

- دکتر سید امین قصر فخری با ۱۸ رای، هجدهم

آرای سایر نامزدها:

- دکتر مهدی بایرامی با ۱۴ رای، نوزدهم

- دکتر مسعود آدینه محمدی با یک رای، بیستم

بازرس اصلی:

- دکتر حمیدرضا فتاحیان با ۱۱۵ رای

بازرس علی‌البدل:

- دکتر مهیار محمدیاری با ۲۴ رای