نگهبان باغ‌وحش صفه اصفهان در اثر حمله خرس‌ها کشته شد

حکیم مهر: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از فوت یکی از نگهبانان باغ وحش صفه اصفهان در اثر حمله خرس خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «منصور شیشه‌فروش» در ارتباط با حمله یکی از حیوانات باغ وحش صفه اصفهان به نگهبان این مجموعه اظهار داشت: طبق روال نگهبانی در باغ وحش صفه حضور داشته که پیش از این با حیوانات ارتباط داشته است.

وی افزود: بر اساس گزارش شهرداری اصفهان این نگهبان 65 ساله در حال دادن غذا به حیوانات بوده که دو قلاده خرس به وی حمله کرده و موجب فوت او می‌شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به زمان این حادثه عنوان کرد: این حادثه در ساعت 8:30 صبح امروز و پیش از بازگشایی باغ وحش برای بازدیدکنندگان رخ داده است.

وی ادامه داد: بلافاصله عوامل امدادی، اورژانس، نیروی انتظامی و آتش‌نشانی به محل اعزام شده و اقدامات لازم انجام می‌شود اما متاسفانه این فرد فوت می‌کند. حیوان از قفس خارج نشده و این اتفاق در قفس و هنگام غذا دادن رخ داده است.

وی در ارتباط با وضعیت این حیوان در گذشته تصریح کرد: این دو خرس توسط سازمان محیط‌زیست به این باغ وحش تحویل داده شده و در همین مکان رشد پیدا کرده‌اند و چند سال است که در این باغ وحش زندگی می‌کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به دلیل این حادثه بیان کرد: علت این اتفاق توسط تیم کارشناسی در دست بررسی است.

وی تصریح کرد: محدوده کوهستان صفه 450 هکتار وسعت دارد که پنج هکتار از آن به پارک وحش اختصاص یافته است و 30 گونه جانوری در آن نگهداری می‌شوند. شیر، خرس، گرگ و کفتار از گونه‌های گوشت‌خوار این پارک وحش هستند. همچنین در استان اصفهان دو باغ پرندگان و یک باغ وحش وجود دارد و سازمان محیط‌زیست بر آنها نظارت دارد.