نخستین دانشجویان بازرسی گوشت کشور فارغ‌التحصیل می‌شوند

حکیم مهر - رئیس دانشکده دامپزشکی آمل گفت: نخستین دانشجویان رشته بهداشت مواد غذایی و بازرسی گوشت در کشور طی سال‌ جاری فارغ‌التحصیل می‌شوند.
به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، اکبر حاجی‌زاده با بیان اینکه دانشکده دامپزشکی دانشگاه مازندران به عنوان نخستین دانشکده دامپزشکی در سه استان شمالی کشور موفق به اخذ مجوز وزارت علوم شده است، اظهار داشت: این دانشگاه در سال 88 در دو رشته بهداشت مواد غذایی و بهداشت و بازرسی گوشت در مقطع کارشناسی اقدام به جذب دانشجو کرده است که این رشته‌ها در کشور تنها در این واحد دانشگاهی ارائه می‌شود.

وی با اعلام اینکه این دانشکده دارای 10 عضو هیئت علمی است، بیان کرد: در فراخوان جدید شش عضو دیگر برای پیوستن به گروه علمی این دانشکده پذیرفته می‌شوند.

حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه در حال حاضر 150 دانشجو در دو رشته در این دانشکده تحصیل می‌کنند، افزود: این دانشجویان در ترم هشت تحصیل می‌کنند و در سال‌ جاری نخستین گروه از این دانشجویان در کشور فارغ‌التحصیل می‌شوند.

وی با بیان اینکه با مصوبه اخیر وزارت علوم، دانشکده دامپزشکی آمل از دانشگاه مازندران مستقل شده است، بیان داشت: با تاسیس دانشگاه فن‌آوری‌های تخصصی نوین در آمل، دانشکده دامپزشکی در رده یکی از دانشکده‌های این دانشگاه فعالیت خواهد کرد.