انتصاب «دکتر ذبیح‌الله غریب» به عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری
gharib

حکیم مهر - «دکتر ذبیح الله غریب» رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری روز شنبه در آیینی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و مشاور وزیر جهاد کشاورزی معرفی شد.

لازم به ذکر است که هم اکنون دکتر ذبیح الله غریب مدیر کل دامپزشکی استان هرمزگان می باشد. وی از سال 88 سمت مدیر کلی دامپزشکی استان هرمزگان را بر عهده داشته است.

در کارنامه کاری دکتر غریب، ریاست جهاد کشاورزی شهرستان ایذه، معاونت فنی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان و ریاست نظام دامپزشکی استان خوزستان نیز دیده می شود.

عدم حضور دامپزشکان در سمت های مدیریتی وزارت جهاد کشاورزی همواره از خلاءهای موجود در این وزارتخانه بوده و حضور دامپزشکان در این عرصه های مدیریتی و سیاستگذاری این وزارتخانه می تواند زمینه ساز بازگشت اعتماد از دست رفته این قشر شریف به وزارت جهاد کشاورزی گردد.

در حال حاضر که وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی زمزمه های جداسازی سازمان دامپزشکی از وزات جهاد کشاورزی و ادغام آن با وزارت بهداشت را سرداده اند، چنانچه وزیر محترم جهاد کشاورزی می خواهد نقش موثری در رضایت شغلی این صنف شریف داشته باشد، بایستی به دامپزشکی بهای بیشتری داده و زمینه حضور دامپزشکان در سمت های مدیریتی وزارت جهاد کشاورزی را هر چه بیشتر فراهم نماید.

حکیم مهر به نوبه خود این انتصاب را به دکتر غریب تبریک گفته و برای ایشان در مسئولیت جدید، توفیق خدمت و موفقیت روز افزون آرزومند است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در این مراسم معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهادکشاورزی گفت: استان چهارمحال و بختیاری یکی از قطب های مهم کشاورزی است و از لحاظ توپوگرافی با توجه به دارا بودن یک درصد از حجم وسعت کشور ، 10 درصد تولید آبی کشور را به خود اختصاص داده است و بدین لحاظ یکی ازمخازن آبی کشور محسوب می شود و بین سایر استان های همجوار جایگاه ویژه ای دارد.

محمدعلی جوادی در آیین تودیع و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی این استان، اظهارکرد: با وجود پتانسیل های زیادی که در منابع انسانی داریم، مهم ترین چالش پیش روی توسعه منابع انسانی، عدم اشتغالزایی مناسب است که با توجه به تحریم ها و مشکلات اقتصادی آنچه شایسته کشور است نبوده و در آینده با رونق اقتصادی و جذب نیروهای متخصص این مشکل برطرف خواهد شد.

رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان در این آیین، تنوع کشت، توجه به صنایع تبدیلی و تکمیلی، توسعه و افزایش کشت گیاهان دارویی را برنامه های این سازمان برشمرد.

ذبیح الله غریب بیان داشت: جهادکشاورزی علاوه بر تامین غذای جامعه، تولید مواد غذایی سالم را نیز بر عهده دارد و با توجه به شیوع بیماریهایی که مرتبط با سلامت غذایی است باید در این زمینه تلاش بیشتری از گذشته انجام شود.

وی ادامه داد: در زمینه توسعه باغات و در بخش آب وخاک این استان ظرفیت و مزیت های بالایی دارد که نیاز است مورد توجه قرار گیرد.

در پایان این مراسم، ذبیح الله غریب به عنوان رییس سازمان جهادکشاورزی استان چهارمحال و بختیاری معرفی و از زحمات رستم غیبی رییس پیشین این سازمان در زمان تصدی مسئولیت تقدیر و تشکر شد.

ی