«دکتر برات‌الله زیدآبادی» به عنوان رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سبزوار منصوب شد
 

حکیم مهر: «دکتر برات‌الله زیدآبادی» به عنوان رییس جدید شبکه دامپزشکی شهرستان سبزوار منصوب شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، مراسم تودیع و معارفه رییس شبکه دامپزشکی شهرستان سبزوار با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار سبزوار برگزار شد.

در این  جلسه از خدمات «دکتر ولی‌الله جغتایی» در دوران مسوولیت قدردانی شد و «دکتر برات‌الله زیدآبادی» به عنوان رییس جدید دامپزشکی سبزوار معارفه شد.

دکتر زیدآبادی سابقه ریاست دامپزشکی شهرستان خوشاب را در کارنامه خود دارد.

همچنین دکتر جغتایی نیز به عنوان رییس دامپزشکی شهرستان ششتمد فعالیت خواهد کرد.

مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی در این نشست گفت: مرغ تولیدی مرغداری‌ها در صورت مازاد با تمهیدات اندیشیده شده، توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می‌شود.

«دکتر جواد اعلمی» افزود: مرغ مازاد با قیمت مصوب از تولیدکنندگان خریداری می‌شود و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

وی ادامه داد: مراکز پرورش مرغ گوشتی به میزانی که جوجه‌ریزی کرده و به تولید برسانند، در صورتی که اضافه بر نیاز بازار باشد می‌توانند جهت فروش آن به شرکت پشتیبانی امور دام اقدام کنند.

مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی تصریح کرد: مرغ‌های فاسدی که در روزهای اخیر کشف و نابود شد، به مسایل اخیر و تخلفهای رخ داده در حوزه مرغ ارتباطی ندارد.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار سبزوار نیز در این نشست گفت: این شهرستان با تولید حدود ۲۰ میلیون قطعه مرغ رتبه نخست تولید طیور را در استان خراسان رضوی دارد و همچنین در حوزه تولید ماهی رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

 «حسین فیض آبادی» افزود: صداقت، مردمداری و تسلط به امور در مجموعه دامپزشکی سبزوار باعث شد که امنیت غذایی در حوزه دام و طیور این شهرستان در سطح بالایی قرار گیرد.

رییس پیشین دامپزشکی سبزوار نیز گفت: رونق صنعت طیور در این شهرستان می‌توانست فرصتی برای سودجویان باشد که با فعالیت دامپزشکی و همکاری دستگاه‌های مربوطه، موارد تخلف برای تامین امنیت غذایی مردم پایش، شناسایی و برخورد مقتضی انجام شد.

دکتر ولی الله جغتایی که سابقه ۲۵ سال فعالیت در حوزه دامپزشکی سبزوار را دارد، افزود: در این مدت پرونده‌های مختلفی از شناسایی، افشاء و برخورد با متخلفان در حوزه مختلف از جمله انواع داروهای تقلبی و یا تاریخ مصرف گذشته در این شهرستان به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: هم اکنون تعداد ۱۰۰ نفر نیرو در گروه‌های مختلف بخش خصوصی مشغول به واکسیناسیون و نظارت بر موارد مختلف در حوزه دام و طیور هستند.

جغتایی تصریح کرد: هم‌اکنون بیش از ۶۰ مرکز خوراک دام و طیور، ۱۳ داروخانه و ۶ واحد آزمایشگاهی در کنار مراکز بخش خصوصی در شهرستان سبزوار فعال هستند.