رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
ستاد ملی تب کریمه کنگو به ریاست سازمان دامپزشکی کشور تشکیل می‌شود‌
 

حکیم مهر: ستاد ملی تب کریمه کنگو به ریاست «دکتر سیدمحمدآقامیری» و با هدف پیشگیری و کاهش ابتلا به این بیماری در سازمان دامپزشکی کشور تشکیل شد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر سیدمحمد آقامیری» معاون وزیر و رئیس این سازمان ظهر امروز پس از جلسه شورای مدیران در خصوص اهم تصمیمات اتخاذ شده اعلام کرد: با توجه به اهمیت پیشگیری و کاهش موارد ابتلا به شیوع تب کریمه کنگو و همکاری تمام دست اندرکاران دستگاه‌های مرتبط، ستاد ملی تب کریمه کنگو به ریاست سازمان‌ دامپزشکی کشور تشکیل می‌شود‌ .

وی با بیان اینکه در راستای توجه ویژه به نیازهای تحقیقاتی دامپزشکی مرکز نوآوری در سازمان دامپزشکی کشور شکل خواهد گرفت تا در زمینه نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی به تحقیق با رویکرد تامین نیاز بهره برداران در حوزه دامپزشکی بپردازد، افزود: پس از اینکه اخیرا شورای عالی راهبردی تحقیقات دامپزشکی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج شکل گرفت، باید به سرعت آزمایشگاه‌های تخصصی دولتی دامپزشکی راه اندازی شود .

آقامیری در همین راستا افزود: تحقیقات باید در حوزه بیماری های مشترک بسیار فعال وارد عمل شود .

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه باید جهاد کشاورزی تا پایان سال در تمام استان‌ها فعال شود، افزود: در جلسه شورای مدیران مقرر شد تا در راستای جهاد تبیین هر آنچه در استان‌ها انجام می‌شود در رسانه ها مرتب انعکاس یافته و مطرح شود. ضمن اینکه اخبار منعکس شده باید موجب شکوفایی امید گردد .