از سوی روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور منتشر شد:
پیام تبریک نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی کشور

حکیم مهر: معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در واپسین روز سال 1401 خورشیدی، طی پیامی با حال و هوای بهاری و از منظر مسئولیت خدمتگزاری در جایگاه سازمان دامپزشکی کشور، ضمن اشاره به سرآغاز بهار 1402 با «طرح ملی تشدید نظارت بهداشتی»، فرا رسیدن سال جدید را به عموم هموطنان، دامپزشکان، سایر رده‌های دامپزشکی، استادان و دانشجویان و پژوهشگران و فعالان بخش خصوصی تبریک گفت.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، متن پیام «دکتر سید محمد آقامیری» معاون وزیر و رئیس این سازمان به مناسبت فرا رسیدن نوروز 1402 به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

یا مقلّب الْقلوب و الْأبْصار
یا مدبّر اللّیْل و النّهار
یا محوّل الْحوْل و الْأحْوال
حوّلْ حالنا إلی أحْسن الْحال

فصل بهار از باشکوه‌ترین جلوه‌های خداوند منّان در جهان هستی است که می‌توان با تماشای آن راهی به سوی خداوند یافت و جمال پروردگار را به تماشا نشست. بهار می‌آید تا باورمان شود که پایان هر سیاهی سپیدی و پایان هر زمستان، بهاری خوش و رنگارنگ وجود دارد. موسم بهار زیبنده‌ترین پاداش الهی به عالم هستی و نماد و جلوه‌گاه اراده باریتعالی در باز آفرینش طبیعت و شروع روح انگیز و تحول عظیم و بنیادین در احوال و قلوب است.

در واقع همین جلوه‌گاه الهی است که سازمان دامپزشکی کشور را به عنوان یک نهاد حاکمیتی بر آن داشته تا در آستانه آغاز سال جدید خورشیدی که پیوستگی ایام نوروز به ماه میهمانی خدا، معنایی دوچندان بخشیده است؛ همکاران عزیزم در سازمان دامپزشکی کشور به عنوان سربازان گمنام عرصه بهداشت و سلامت جامعه، می‌کوشند پا در رکاب خدمت به ملت شریف ایران در تمام ایام نوروز با چشمانی باز و مسئولانه از تعطیلات خود بکاهند و از طریق تشدید سازوکارهای نظارتی، نوروز امسال را به کام هموطنان شیرین و پرخاطره و متعاقب آن ماه مبارک رمضان را نیز به عبادت بدون دغدغه در ضیافت خدای رحمان معطوف سازند.

لذا ضمن تبریک ویژه خدمت دامپزشکان، پیرادامپزشکان، استادان، دانشجویان، پژوهشگران و فعالان بخش خصوصی اعم از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان نهاده‌ها و داروهای حوزه دامپزشکی و رسانه‌هایی که با نگاه پردغدغه در طول سال ۱۴۰۱ سازمان دامپزشکی کشور را در حراست از سرمایه‌گذاران یاری کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم. عزیزانی که خدمات مؤثری در جهت مقابله با انواع بیماری‌ها، ارتقاء بهداشت عمومی و سلامت غذایی، صیانت از سرمایه‌های دامی و رونق و پویایی صادرات دام و فرآورده‌های آن به انجام رسانده و خواهند رساند؛ و البته در همین جا لازم می‌دانم از تمام همکارانم در ستاد مرکزی سازمان، ادارات کل دامپزشکی استان‌ها و شهرستان‌ها که با همیاری بخش‌های دولتی، خصوصی و تشکل‌های صنفی موفقیت‌های بزرگی را در دامپزشکی رقم زدند، سپاسگزاری نمایم.

دکتر سیّد محمّد آقامیری
معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور