کد خبر: ۳۲۲۱۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
دامپزشکی شهرکرد
 

کتاب «جنین‌شناسی پایه دامپزشکی» از سوی «دکتر بهزاد مبینی» دانشیار گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد در 2000 جلد تالیف و منتشر شد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرگزاری آنا، نویسنده کتاب «جنین‌شناسی پایه دامپزشکی» گفت: جنین‌شناسی یا کالبدشناسی تکوینی یکی از انواع کالبدشناسی و پیش‌نیاز و شرط لازم برای درک واقعی کالبدشناسی ظاهری و نیز ناهنجارشناسی است. دکتر بهزاد مبینی گفت: «یکی از دروس مهم، اصلی و تخصصی در برنامه درسی دوره‌ی تخصصی علوم تشریحی دامپزشکی و پزشکی، دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی علوم آناتومی و جنین‌شناسی دامپزشکی، دوره‌ی دکترای عمومی دامپزشکی و پزشکی و نیز سایر دوره‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد زیست‌شناسی تکوینی حیوانات و انسان است.

عضو هیات علمی گروه دامپزشکی واحد شهرکرد ادامه داد: جنین‌شناسی یا کالبدشناسی تکوینی برای درک سایر علوم همچون بافت‌شناسی، کالبدشناسی، فیزیولوژی، مامایی و بیماری‌های تولیدمثلی، بیماری‌های مختلف دام کوچک و بزرگ و پرندگان، آسیب‌شناسی و جراحی‌های قسمت‌های مختلف بدن دام‌های اهلی و سایر علوم مرتبط، ضروری بوده و بدون آن امکان درک این علوم و کاربرد آن‌ها غیرممکن است.

وی اضافه کرد: برای تامین کتاب درسی مورد نیاز دانشجویان این رشته‌ بر اساس سرفصل درسی برنامه آموزشی بلکه بسیار فراتر از آن و سایر محققان، نیاز مبرم به وجود کتاب جامع جنین‌شناسی پایه دامپزشکی به زبان فارسی احساس می‌شد. این کتاب به زبان ساده اما جامع، وقایع رخداده در هر مرحله جنینی را با ذکر تفاوت‌های اساسی بین‌گونه‌ای در هر مرحله بیان کرده است.

دانشیار دامپزشکی واحد شهرکرد افزود: با توجه به اینکه در جنین‌شناسی مطالعه همه رخدادها از زمان تشکیل سلول تخم تا پیدایش جنین کامل آماده تولد، بر روی موجودی صورت می‌گیرد که درون رحم مادر بوده و بدلیل عدم دسترسی به پارامترهایی همچون مشاهده سه بعدی و ملامسه که در کالبدشناسی و یا مشاهده دو بعدی که در بافت‌شناسی کمک‌دهنده بودند و نیز وقوع همزمان چندین رخداد جنینی، بنابراین در جنین‌شناسی استفاده از تصاویر واضح و با کیفیت در هر مرحله از زندگی جنینی، تنهاترین پارامتری است که جهت درک درست و آسانتر مطالب بسیار ضروری است.

مبینی خاطرنشان کرد: در کتاب جنین شناسی پایه دامپزشکی برای توصیف وقایع در هر مرحله جنینی، از شکل‌های باکیفیت و تصاویر واضحی استفاده شده است که انطباق و تعقیب مطالب بر روی آن‌ها منجر به درک آسان‌تر و سریع‌تر مطالب خواهد شد.

 
 
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
سالاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۴
0
0
...................... از اینترنت .............................
Dr e
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۷
0
0
عکس خوده کتاب رو بگذارید این عکس ک مرتبط نیست
خیلی عکس جالبی داره خوده کتاب
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
0
0
از كجا بايد بخريم؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه