کد خبر: ۳۴۴۱۴
 

معاون سلامت دامپزشکی خراسان رضوی گفت: بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان در این استان مهار شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر محمد رشتی باف» افزود: در دی ماه امسال 6 کانون بیماری آنفلوانزای پرندگان در شهرستان چناران این استان مشاهده شد که با اقدامات انجام شده، این بیماری مهار و از سرایت آن به سایر شهرستان های استان پیشگیری شد.

وی اظهار کرد: این بیماری فقط 20 روز در شهرستان چناران شیوع داشت و با تمهیدات و اقدامات انجام شده، مهار بیماری با موفقیت انجام شد.

وی گفت: با مشاهده و اطلاع از ابتلای طیور مرغداری های مزبور به آنفلوانزا، طیور 6 مرغداری در این شهرستان با روشهای خاص از بین رفت و معدوم شد.

رشتی باف افزود: آنفلوانزای حاد پرندگان سویه های مختلف دارد که امسال سویه H5N8 این بیماری که زیان بارترین نوع آن است شایع بود.

وی رعایت مسائل قرنطینه ای، هشدار به مرغداران، رعایت مسائل حفاظتی در نقل و انتقال طیور و رعایت شرایط امنیت زیستی را از جمله اقدامات انجام شده در راستای مقابله با بیماری آنفلوانزای پرندگان در این استان برشمرد.

معاون سلامت دامپزشکی خراسان رضوی تعداد واحدهای مرغ تخم گذار و گوشتی این استان را 2 هزار واحد عنوان کرد و گفت: ظرفیت جوجه ریزی در این واحدها 84 میلیون قطعه در سال است.

وی اظهار کرد: استان خراسان رضوی مقام سوم تولید گوشت مرغ و تخم مرغ در کشور را به خود اختصاص داده است.

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه