کد خبر: ۴۸۵۱۷
تعداد نظرات: ۳ نظر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار درباره انتشار فیلم سگ آزاری در این شهرستان در فضای مجازی گفت: محتوای این فیلم بیانگر حیوان آزاری نیست؛ اما انتشار این فیلم در فضای مجازی که سبب ناراحتی مردم می شود، کار اشتباهی است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ساعت 24، رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار درباره انتشار فیلم سگ آزاری در این شهرستان در فضای مجازی گفت: محتوای این فیلم بیانگر حیوان آزاری نیست؛ اما انتشار این فیلم در فضای مجازی که سبب ناراحتی مردم می شود، کار اشتباهی است.

«حمید رضا صادقی» افزود: در فیلم منتشر شده به صورت سنتی جلوی بینی یک قلاده سگ را داغ می کنند که از شیوع بیماری ها پیشگیری کند!

وی گفت: پس از انتشار این فیلم با وجود این که سازمان حفاظت محیط زیست متولی حیوانات اهلی نیست، از سوی سازمان به شهرستان ابلاغ شد و از طریق انجمن حمایت از حیوانات این حیوان را تحویل گرفتیم.

وی گفت: صاحب حیوان مذکور بابت انتشار این فیلم عذرخواهی کرد و حتی فیلم عذرخواهی وی در فضای مجازی منتشر شده است.

داغ کردن بینی حیوانات مورد تایید دامپزشکی نیست

رئیس شبکه دام پزشکی سبزوار نیز در این خصوص گفت: داغ کردن بینی حیواناتی همانند سگ، گاو، الاغ و ... برای جلوگیری از بیماری ها از زمان های گذشته رایج بوده و به نوعی از درمان های سنتی و قدیمی است.

«دکتر ولی ا... جغتایی» افزود: هم اکنون نیز برخی از افراد مانند گذشته از این روش برای جلوگیری از بیماری ها در دام و حیوانات استفاده می کنند و این روش به هیچ عنوان مورد تایید دام پزشکی نیست.

وی روش داغ کردن بینی حیوانات برای جلوگیری از بیماری ها را روشی خشن دانست و بیان کرد: بهترین روش و شیوه مدرن برای حیوانات این است که بر اساس نوع بیماری باید برای درمان اقدام شود.

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
0
1
باید واکسن بزنن
دامپزشک
|
Germany
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
0
0
داغ کردن بینی حیوان آزاری نیست؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
0
0
وقتي داغ كردن حيوان آزاري نيس، لابد كشتن و سلاخي كردنم حيوان آزاري نيس ديگه
يكي برامون حيوان آزاري رو تعريف و توصيف كنه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه