کد خبر: ۶۱۰۱۲
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
برگزاری نخستین جلسه کمیته اجرایی ارزیابی سرویس دامپزشکی کشور (PVS):
نخستین جلسه کمیته اجرایی ارزیابی سرویس دامپزشکی کشور (PVS) در سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد ...
 

حکیم مهر: نخستین جلسه کمیته اجرایی ارزیابی سرویس دامپزشکی کشور  (PVS) در سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور از دفتر سازمان‌های تخصصی و امور بین‌الملل، در این جلسه که با حضور مدیرکل و همکاران این دفتر و حضور نمایندگان تام‌الاختیار معاونت‌های سازمان دامپزشکی کشور تشکیل گردید، در خصوص شروع اجرایی‌شدن روند عملیاتی کردن گزارش سازمان جهانی بهداشت دام بحث و تبادل نظر انجام گرفت.

بنابراین گزارش، پروژه ارزیابی عملکرد کشور در ماه‌های مهر و آبان سال 1398 توسط 4 نفر از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت دام به مدت 2 هفته انجام شد. در این پروژه بین المللی، علاوه بر ستاد مرکزی سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی کشور و همچنین مراکز آموزشی و تحقیقاتی دامپزشکی، بالغ بر 11 استان کشور مورد بازدید و کارشناسی قرار گرفت و نتیجه ارزیابی به کشور ارسال شد.

این سازمان با توجه به اهمیت موضوع ارتقای بدنه دامپزشکی کشور و احساس مسئولیت در اینخصوص، برنامه‌ریزی لازم را توسط دفتر امور بین‌الملل و سازمان‌های تخصصی جهت اجرایی شدن گزارش ارسالی سازمان جهانی بهداشت دام در راستای ارتقا سطح کیفی دامپزشکی کشور انجام داده که در این میان برگزاری جلسات هماهنگی کمیته اجرایی و برنامه‌ریزی جهت رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خود را در دستور کار قرار داده است.

در نخستین جلسه کمیته اجرایی ارزیابی، «دکتر رحمان میرزایی» مدیرکل دفتر امور بینالملل و سازمان‌های تخصصی سازمان، ضمن تشکر از حضور اعضا کمیته، خط مشی دفتر را در اجرایی کردن گزارش ارسالی دانسته و ابراز کرد که تحقق این مهم نیاز به همت و پیگیری و هماهنگی تمام دفاتر فنی و ستادی سازمان دارد.

میرزایی در ادامه به برگزاری مرتب جلسات و مشارکت پررنگ همکاران در آن اشاره کرده و گفت: راهکارهای عملی و فنی در نهایت با تصویت شورای معاونین سازمان جهت اجرایی شدن ابلاغ خواهد شد.

لازم به ذکر است این سری جلسات در راستای رسیدن به یک وحدت رویه در بخش دولتی و خصوصی جهت اجرایی شدن توصیههای سازمان بهداشت دام برگزار می‌گردد.

با توجه به آمار ارائه شده در سایت OIE ، تا کنون 137 کشور این ارزیابی عملکرد اولیه را انجام داده اند که از این میان 66 کشور ارزیابی تکمیلی خود را نیز انجام دادهاند که ایران جزو 5 کشور خاورمیانه است که این ارزیابی تکمیلی را انجام داده است.

 
 
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۷
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
11
از ترکیب جلسه پیداست که چجور هماهنگی با بخش خصوصی صورت خواهد گرفت. احتمالا یکی دوتا از نمایندگان معاونت ها نقش نمایندگان بخش خصوصی را بازی کرده و با سازمان جهانی بهداشت دام گزارش خواهند داد
وحید
|
France
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
2
خواهشا تعرفه خدمات بخش دولتی رو به تعرفه خدمات بخش خصوصی نزدیک کنند تا ایجاد رقابت بشه و دامداران جهت دریافت خدمات رو سر شبکه ها خراب نشن. هزینه درمان یک راس گوسفند در شبکه ۵۷ تومان در درمانگاه دامپزشکی ۱۷۰۰۰ تومن. دامدار تمایلی به دریافت خدمت از بخش خصوصی نداره و دائم با دعوا یا التماس از شبکه درخواست ارائه خدمت و درمان دام هاش رو داره و شبکه به جای انجام وظایف اصلی و اداری مجبوره فقط کار درمانی انجام بده. ضمنا افزایش تعرفه موجب میشه مبلغ درمان ارزش اخذ شدن داشته باشه. من خجالت میکشم به دامدار بگم هزینه ویزیت ۵۷ تومن شده. گدا این پول رو نمیگیره که ما بخوایم بگیریم
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
0
اين سري استان .......... حتما بيان
گزارش خوبي ميگيرن
سبکرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
1
3
ایجادوحدت رویه دربخش دولتی وخصوصی از اهم موارد سازمان جهانی دامپزشکی ست . نماینده ای از بخش خصوصی دراولین جلسه حضور نداره .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
0
3
واقعا که! اینم تو تاریخ دامپزشکی باید ثبت بشه. چهار نفر نشستن میخوان چکار کنن آخه؟
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
0
1
عملیاتی کردن نمنه؟ گده بی خیال ایران رو چه به این حرفها راستی مگه خاور میانه چندتا کشوره که یا افتخار میگید ایران یکی از پنج کشور هست تو این زمینه باید از کسانی که تیشرت آماده منقوش تو خونشون دارند بیشتر استفاده کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
0
2
pvc/ همههنگی برای ارزیابی عملکرد
در این موضوعات جای دریافتی های همکاران استانها و کارکنان سازمان دامپزشکی به جز معاونین و مدیران دفاتر بحثی دارد کسی که زیر خط فقر حقوق می گیرد روان ارامی برای کار دارد؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
0
1
چی میگید پس کو بخش خصوصی! پس اون شش صندلی آخر چیه؟ بخش خصوصیه دیگه!
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
دمت گرم خیلی باحالی کلی خندیدم
جنبش عدالتخواه ایران اسلامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
0
2
سلام علیکم
رئیس محترم سازمان دامپزشکی همانطور که مستحضرید بزرگترین سرمایه ی هر سازمانی نیروی انسانی آن سازمان می باشد و در ارزیابی و سنجش دارائیهای سازمان بیشترین نقش را ایفا می کند. با عنایت به اینکه اکثر نیروهای سازمان دامپزشکی از قشر فرهیخته و تحصیلکرده جامعه می باشد و به جرات میتوان گفت که سازمان دامپزشکی با سوادترین ارگان دولتی هست پس چرا این همه ضعف و عقب ماندگی در اکثر بخش ها و دپارتمانهای این سازمان مشاهده می شود.
جواب کاملا مشخص است. چون در سازمان دامپزشکی به اهمیت و ارزش انسانها واقف نیستند. و افراد را براساس دانش و آموخته هایش به کار نمی گمارند. به عنوان مثال چرا باید دامپزشک و مهندس کشاورز در پست معاون توسعه ومنابع منصوب شوند مگر این اشخاص برای خدمت در بخش بهداشت و مبارزه با بیماریها و همچنین زراعت تحصیل نکردند . چرا باید یک کاردان دامپزشکی با اخذ مدرک از فلان موسسه که در فلان دهستان واقع شده با پارت بازی و اعمال نفوذ در دل امور اداری قرار بگیره.
قسمتون میدم به اعتقادادتون سری به اداره کل دامپزشکی استان ............ بزنین و یک حکم را خدمت آقایان معاون توسعه و رئیس امور اداری بدین و از آنها بخواهید که در مورد آیتم های حکم و نحوه اعمال امتیازات توضیح بدن . متوجه میشوید چقدر انتصابات الکی فاجعه بارند و چقدر در حق دیگران ظلم و بی عدالتی شده و می شود.
پیشرفت حاصل نمی شود جز با رعایت عدالت.
هرکسی را بهر کاری ساختن. والسلام
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
دکتر دامپزشک برای معاون توسعه که خوبه مورد داریم تو ......... استان کشور یه فوق دیپلم علوم آزمایشگاهی که تو پیام نور کارشناسی گرفته و تمام مدت هم در نگهبانی و اینجور چیزا کار میکرده شده معاون توسعه و منابع شده است پس شما باز وضعتون خوبه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه