کد خبر: ۷۲۵۲۳
تعداد نظرات: ۹ نظر
رئیس سازمان نظام دامپزشکی در دیدار با اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمانی:
«دکتر ایمان امیران» در این دیدار گفت: رای دیوان عدالت اداری عواقب بدی برای دامپزشکان خواهد داشت؛ متاسفانه بحث جمع‌آوری کلینیک‌ها مطرح است و اینده شغلی بسیاری از همکاران صنف دامپزشکی در خطر است ...

حکیم مهر: اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمانی و مایه‌کوبی کشور با رییس سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا دیدار کردند.

«درمان» ویترین بخش خصوصی دامپزشکی است

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌المللی سازمان نظام دامپزشکی کشور، در این دیدار «دکتر شهریار رئوفت» رییس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمانی، درمان را ویترین بخش خصوصی دامپزشکی دانست و عنوان کرد: «شروع فعالیت در بخش خصوصی با درمان است. همان‌طور که می‌دانید در ۱۹ استان انجمن صنفی و کلینیسین فعال داریم که بازوی کمکی سازمان نظام هستند. این موضوع به این دلیل است که بسیاری از اعضای انجمن‌ها عضو شوراهای نظام استان‌ها هستند.»

مالیات‌های کمرشکن بخش درمان دامپزشکی

دکتر رئوفت از مالیات‌های کمرشکن بخش درمان گلایه کرد و گفت: «مالیات‌های بالای دامپزشکی خصوصا در بخش درمان ظلمی است که به همکاران مراکز درمانی وارد می‌گردد آن هم با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و تعداد زیاد پروانه‌هایی است که صادر می‌شود. متاسفانه این مالیات‌ها فشار مضاعفی بر کلینیسین‌ها است که این مشکل تنها به دست شما و با پیگیری‌ و حمایت شما قابل حل است.»

هیات‌های بدوی انتظامی بازدارندگی لازم را ندارند

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به هیات‌های بدوی انتظامی اشاره کرد و گفت: «دستورالعمل‌ها و قوانین هیات بدوی بالای ۱۸ سال است که تغییر نکرده است. متاسفانه هیات‌های بدوی بازدارندگی لازم را ندارند و به مرور زمان نقش آنها در نظام دامپزشکی کمرنگ شده است.»

سابقه دامپزشکان در تمدید پروانه‌ها دیده نمی‌شود

دکتر رئوفت بحث تمدید پروانه‌ها را حلقه مفقوده زنجیره درمان دانست و توضیح داد: «در خصوص تمدید پروانه‌ها اعتراضاتی خصوصا در کلان‌شهرها بوجود امده است. متاسفانه سابقه دامپزشکان در تمدید پروانه‌ها دیده نمی‌شود. خواهش ما این است دستورالعمل‌ها در این زمینه بازنگری شود.»

کلینیک‌های دامپزشکی همیشه با شهرداری‌ها مشکل داشته‌اند

در این جلسه «دکتر ایمان امیران» بازرس اصلی کانون و عضو صنفی انجمن مراکز درمانی استان خراسان رضوی با اشاره به رای دیوان عدالت اداری گفت: «متاسفانه این رای کار تمامی همکاران چه دام کوچک، چه دام بزرگ و حتی طیور را تحت شعاع قرار داد. کلینیک‌ها همیشه با شهرداری‌ها مشکل داشته‌اند.»

رای دیوان عدالت اداری عواقب بدی برای دامپزشکان خواهد داشت

وی تصریح کرد: «از آنجایی که دام کوچک مبحثی جدید است به همین دلیل شهرداری‌ها حساسیت زیادی به آن نشان می‌دهند و با قوانین مختلف در کار آنها کارشکنی می‌کنند. اما رای دیوان چیز دیگری است. جلو رفتن این قضیه عواقب بدی برای دامپزشکان خواهد داشت. متاسفانه بحث جمع‌اوری کلینیک‌ها مطرح است. اینده شغلی بسیاری از همکاران صنف دامپزشکی در خطر است و باید به جد پبگیر این موضوع بود.»

گلایه از ابلاغ دیرهنگام تعرفه‌ها

«دکتر فرزاد فرقانی» خزانه‌دار کانون نیز از ابلاغ دیرهنگام تعرفه‌ها گلایه کرد و گفت: «علی‌رغم گذشت ۹ ماه از سال هنوز تعرفه‌ها ابلاغ نشده است. گاها تعرفه‌ها توافقی انجام می‌شود که این هم می‌تواند به نوبه خود مشکل‌ساز باشد.»

ضرورت احیای نسخه کاغذی و الکترونیکی

وی تصریح کرد: «مساله دیگر بحث نسخه درمانی و واکسیناسیون است. انتظار داریم بحث نسخه چه کاغذی چه الکترونیکی احیا شود. این موضوع خیلی از مشکلات درمان غیرمجاز را حل خواهد کرد.»

اگر به داد بخش خصوصی دامپزشکی نرسید، قطعا نابود خواهد شد

«دکتر احمدی شاد» عضو انجمن صنفی مراکز درمانی دامپزشکی استان گیلان و رییس نظام دامپزشکی استان گیلان نیز در این دیدار اذعان کرد: «انتظار حل مشکلات بخش دامپزشکی در چند ماه اول انتصاب شما به ریاست سازمان قطعا انتظاری دور از واقع است چون به حق می‌دانیم سازمان با چه مشکلاتی مواجه است. اما خواسته بخش خصوصی از سازمان نظام و خصوصا از شما این است که در جاهایی که می‌شود همان‌طور که از شخصیت شما انتظار می‌رود موضع‌گیری شفاف، محکم و قاطع داشته باشید. زیرا اگر به داد بخش خصوصی نرسید قطعا نابود خواهد شد.»

تعارض منافع در حوزه دامپزشکی به شدت زیاد است

 در ادامه این دیدار دکتر حامد زارعی، رییس سازمان نظام دامپزشکی ضمن اشاره به مسائل و چالش‌های متعدد صنف گفت: «یکسری از این مشکلات و چالش‌ها همیشه بوده است. همان‌طور که می‌دانید تعارض منافع در حوزه دامپزشکی به شدت زیاد است. هیچگاه ظرف این چندین سال صدای واحدی از دامپزشکی بیرون نرفته است. به همین دلیل در مجامع بیرونی و حوزه تصمیم‌گیری متقاعد کردن دیگران کار سختی است.»

وی تصریح کرد: «این موضوع به دلیل ذات رشته دامپزشکی است. تنوع کاری در حوزه دامپزشکی بسیار گسترده است. هر کدام از این کارها و ‌حوزه‌ها بالاخره در نقطه‌ای در تقابل با هم قرار می‌گیرند. اما یک جایی بالاخره باید کنار هم بایستیم، هر صنفی قبول کند در قسمتی خودش را محدودتر کند تا به همبستگی و یک‌صدایی برسیم.»

در حال حاضر امکان برگزاری انتخابات سالم وجود ندارد

دکتر حامد زارعی در خصوص برگزاری انتخابات گفت: «در حال حاضر امکان برگزاری انتخابات سالم وجود ندارد. تا زمانی که این امکان و شرایط مهیا نشود شورای مرکزی شروع انتخابات را تصویب نمی‌کند. دیتاها و اطلاعات افراد به دلیل مشکلات پورتال قبلی در سازمان وجود ندارد. پورتال جدید البته در حال راه‌اندازی است و به زودی دیتاهای لازم روی پورتال خواهد نشست.»

ساختاری که در حال حاضر وجود دارد دارای دیتای قابل اعتمادی نیست

وی در توضیح بیشتر افزود: «ساختاری که در حال حاضر وجود دارد دارای دیتای قابل اعتمادی نیست. باید زیرساخت‌ها انجام بگیرد و به محض بوجود آمدن شرایط و زیرساخت‌های لازم انتخابات در بهترین حالت و در صحت و سلامت کامل برگزار خواهدشد.»

احیای سازمان نظام دامپزشکی را در دستور کار گذاشته‌ایم

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور همچنین گفت: «بحث احیای سازمان نظام دامپزشکی را در دستور کار گذاشته‌ایم. قانون سازمان نظام دامپزشکی و زیرمجموعه آن در حال احیا و اصلاح است به زودی برای بحث و گفتگو و تصویب به شورای مرکزی ارجاع خواهد شد.»

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور عضو انتصابی نخواهد بود

دکتر زارعی افزود: «در قانون جدید دیده شده است که رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور عضو انتخابی باشد.»

وی ادامه داد: «این بار کمیته‌های سازمان طوری شکل داده شده است که علاوه بر بزرگان هر صنف، در همه کمیته‌ها حتما نماینده‌ای از انجمن صنفی مربوطه آن کمیته هم حضور داشته باشد.»انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۸
2
11
اشتباه گرفته اید
اصلاح قانون دست شما نیست
شما فقط پیشنهاد می دهید
سپس در صورت صلاحدید وزیر جهاد ، پیش مویس به هیات دولت ارسال و سپس جمع بندی و اصلاح نظرات و سپس ارجاع به مجلس جهت تصویب
کلینسین
|
Ukraine
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۸
0
9
برای بخش خصوصی چیکار کردید که به فکر از بین رفتنش هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۸
0
12
دلیل اینکه انتخابات نظام به تعویق افتاده و زمان مشخصی برای شروع فرایند آن مشخص نیست چیست،اینکه گفته میشود امکان انتخابات سالم وجود ندارد دلیل قابل قبولی نیست و چرا اقدامی هنوز جهت رفع مشکلات و شروع فرایند صورت نگرفته، و اگر اینطور می‌باشد پس اعضا نظام فعلی نیز به صورت سالم انتخاب نشده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۸
0
12
اینکه گفته شده دیتای لازم وجود ندارد و به زودی ایجاد خواهد شد،چرا زمان مشخصی اعلام نمیشود و اجرای دیتا و زیر ساخت قرار است چه مدت طول بکشد،اینگونه که گفته میشود، پس به زودی انتخابات نظام برگزار نمیشود و برنامه ای برای شروع فرایند وجود ندارد که تعویق انتخابات قانونی نمیباشد.
نيكو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۸
5
2
درود بر شهريار رئوفت
دکتر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۹
0
8
تا انتخابات سالم صورت نپذیرد، نظام های استان درست نخواهند شد
زودتر شرایط انتخابات محیا کنید تا فساد بیشتر نشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۱
مگر ۴ سال تمام شده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۹
0
7
سازمان نظام دامپزشکی اگرامکان انتخاب نداشته باشه بسمت دیکتاتوری پیش میره
جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۳۰
0
1
لطفا دکتر زارعی به داد انحصار و.... در نظام دامپزشکی استان ........ برسد، خسته شدیم بخدا دو ساله درخواست دادیم بازی و بازی و بازی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه