کد خبر: ۷۳۰۵۳
تعداد نظرات: ۹ نظر

حکیم مهر: برای اولین بار در کشور «آجر‌های لیسیدنی گرد» توسط گروه صنعتی تیبا دارو از واحد فناور پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه تولید شده که ترکیبی از ۱۴ نوع مواد معدنی بوده و به عنوان دارو برای درمان بیماری‌های انواع دام از گاو و گوسفند گرفته تا اسب و شتر کاربرد دارد و نیاز‌های معدنی آن‌ها را مرتفع می‌کند

به گزارش حکیم مهر به نقل از آنا، برای اولین بار در کشور "آجر‌های لیسیدنی گرد" توسط گروه صنعتی تیبا دارو از واحد فناور پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان کرمانشاه تولید شده که ترکیبی از ۱۴ نوع مواد معدنی بوده و به عنوان دارو برای درمان بیماری‌های انواع دام از گاو و گوسفند گرفته تا اسب و شتر کاربرد دارد و نیاز‌های معدنی آن‌ها را مرتفع می‌کند. نوع جدید این آجر‌های لیسیدنی گِرد که بصورت اختصاصی برای درمان برخی بیماری‌های دام به کار می‌رود در دست تولید محققان این شرکت قرار دارد که به زودی روانه بازار می‌شود.

حسین اشرفیان مدیرعامل این گروه تجاری در گفتگو با روابط عمومی پارک علم وفناوری استان کرمانشاه با بیان اینکه گروه کارخانجات تیبا شامل دو کارخانه "تیبا دارو" و "تیبا دانه" است، گفت: کاخانه تیبا دارو اولین کارخانه شرکت است که از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را در شهرک صنعتی پاوه شروع کرده است.

وی افزود: در این کارخانه انواع دارو‌ها و مکمل‌های مورد نیاز دام تولید می‌شود و برای اولین بار در کشور در این کارخانه توانستیم آجر‌های لیسیدنی را که پیش از این به شکل آجر تولید میشدند را به صورت گرد تولید کنیم.

این محقق کرمانشاهی تصریح کرد: این آجر‌های لیسیدنی ترکیبی از ۱۴ نوع ماده معدنی هستند که هم میتوانند نیاز غذایی دام را به این مواد معدنی تامین کرده و همه خاصیت دارویی داشته و با جبران کمبود مواد معدنی موجب سلامت دام می‌شود.
اشرفیان تصریح کرد: تاکنون چهار مدل از این آجر‌های لیسیدنی تولید و روانه بازار شده و برای تسهیل استفاده از آنها، این آجر‌ها به شکل گرد تولید می‌شوند که مشکلی برای زبان دام هنگام استفاده از آن‌ها پیش نیاید.

**تولید ۴ مدل جدید "آجر‌های لیسیدنی گرد" برای درمان برخی بیماری‌های دام

 این فناور خاطرنشان کرد: در حال حاضر تولید چهار نوع مدل جدید آجر‌های لیسیدنی را در دستور کار داریم که هر کدام بصورت اختصاصی در درمان یکی از بیماری‌های دام به کار می‌رود.

وی به کاربرد یکی از این آجر‌های لیسیدنی در درمان پشم ریزی دام‌ها اشاره کرد و افزود: در برخی مناطق کشور دام‌ها دچار پشم ریزی می‌شوند و برای درمان این موضوع دامداران از دارو‌های شیمیایی استفاده می‌کنند که پس از مصرف ماه‌ها اثرات آن بر بدن دام باقی می‌ماند و با مصرف شیر و گوشت آن‌ها در مدتی که هنوز اثرات دارو باقی است این مواد شیمیایی وارد بدن انسان می‌شود که خطرناک است، بنابراین به این فکر افتادیم که به جای استفاده از این دارو‌ها بتوانیم با ترکیب چند ماه معدنی در قالب آجر‌های لیسیدنی گرد این بیماری دام‌ها را درمان کنیم.

اشرفیان گفت: مدل دیگر این آجر‌ها در درمان تورم مفصلی دام‌ها کاربرد دارد و هرکدام از این آجر‌های لیسیدنی عملا در درمان اختصاصی یک نوع بیماری دام کاربرد دارند.

وی خاطرنشان کرد: پرونده این چهار مدل آجر لیسیدنی آماده شده و به همراه نمونه‌های آن به سازمان دامپزشکی کشور ارسال شده و در حال حاضر منتظر صدور مجوز تولید انبوه آن هستیم.اشرفیان گفت: با کسب مجوز تولید انبوه، ثبت اختراع این محصولات را حتما پیگیری خواهیم بود.
مدیرعامل گروه کارخانجات تیبا در ادامه به فعالیت‌های "تیبادانه" کارخانه دیگر این گروه تجاری هم اشاره کرد و افزود: کارخانه تیبا دانه سال ۱۳۹۲ با هدف تولید انواع خوراک دام و طیور راه اندازی شد و در حال حاضر انواع خوراک‌ها و مکمل‌های دام و طیور در آن تولید می‌شود.

وی افزود: در کنار تولید خوراک‌ها و مکمل‌های معمول، در این کارخانه برای اولین بار در کشور کنسانتره اسب بصورت اختصاصی تولید می‌شود، بطوری که برای ماده اسب، کره اسب، اسب‌های ورزشی و ... کنسانتره اختصاصی تولید می‌شود.
اشرفیان خاطرنشان کرد: فرمولاسیون کنسانتره‌های اختصاصی انواع اسب، به گونه‌ای است که هم خوراک محسوب شده و هم مکمل‌های مورد نیاز اسب را در خود دارند.

وی افزود: علاوه بر این‌ها کنسانتره‌های مورد نیاز گاو‌های شیری، گاوه‌های پرواری و نیز خوراک مرغ‌های گوشتی و تخمگذار هرکدام بصورت جداگانه در این کارخانجات تولید می‌شود.

مدیرگروه کارخانجات تیبا در ادامه از فعالیت ۳۰ نفر بصورت مستقیم در زیرمجموعه دو کارخانه تیبا دانه و تیبا دارو خبر داد و افزود: علاوه بر این‌ها حدود سه هزار نفر بصورت غیرمستقیم با ما همکاری دارند، چرا که در هر استان نمایندگی شرکت فعال است و هر نمایندگی‌ها هم زیرمجموعه‌هایی دارد که بازار استان را پوشش میدهند.

اشرفیان از ارسال محصولات تولیدی این کارخانجات به سراسر کشور خبر داد وافزود: در کنار این فعالیت خوبی در بحث صادرات داریم و محصولات ما به عمده کشور‌های حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی در پایان افزود: با ثبت اختراع چهار مدل آجر‌های لیسیدنی گرد قطعا کار دریافت گرید دانش بنیان بودن شرکت تسهیل خواهد شد.انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
0
7
این که پنج ساله داره تولید میشه و چیز جدیدی نیست
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
قبلا هم‌بوده بیشتر از پنج سال
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
0
10
لطفا بگید اجر مربعی هم کشف کنن ،یه پولی بگیرن تحنت عنوان دانش بنیان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
0
7
این که چندین ساله تولید میشه......
حالا چرا دانش بنیان؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
0
5
این که سالهاست تولید میشه !!!؟؟؟؟؟
یعنی حرف صاحب نداره !
منم برای اولین بار انتی بیوتیک کشف کردم!

از کی تاحالا یه میکسر و یه قالب احتیاج به دانش بنیان داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی ...... تا این حد!!!! تهش هم معلوم میشه دوستام جای ماده موثزه پودر اجر ریختن چون فکر می کردن اجر گزد باید درست کنن نه دارو!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
0
7
آجر لیسیدنی فایده ندارن گاهی خیس میخوره یا بعللی زیادی مصرف میشه و برای دام خطر ایجاد می‌کند چون بعضی مواد معدنی برای دام خطر مسمومیت دارند چه گرد باشه چه مستطیلی خودم مسئول فنی شرکتی بودم که نوع مستطیلی می‌ساخت ، نمیدانم نوع دایره ای چه مزیت یا ابداعی محسوب میشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
هر چیزی گردش بهتره
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
برای من و شما و دام که فایده نداره ولی برای تولیدکننده با سواستفاده از عنوان دانش بنیان نون چرب درست حسابی داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
۱۲:۰۶ بالاخره وقتی من و شما میدانیم برای دامدار و دام هم فایده ندارد بالاخره کلک اینها در تولید و تبلیغ چنین محصولی معلوم میشود
در جواب اولی هم باید گفت مگه چُماقه که گردش بهتره
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه